pierwsza bezśnieżna Masa w 2013

Kwietniowa RzMK była pierwszą bezśnieżną Masą Krytyczną w 2013. Letni sezon rowerowy rozpoczęliśmy w wielkim stylu! Pobiliśmy zeszłoroczny rekord a do tego stanęliśmy na podium kwietniowych Mas Krytycznych w Polsce. Pytanie tylko – czy jest się czym podniecać?

W Studenckiej Masie Krytycznej wzięło udział 330 rowerzystów: kobiet, mężczyzn, studentów i pracujących, tych na holendrach, ostrych kołach i góralach; były też dwie stare panny młode z nowym mężem 😉 Pobiliśmy rekord z sierpnia ubiegłego roku – było nas wtedy 320 razem z rolkarzami (pozdrawiamy Szkółkę Rolkową Wodzu!) a w ogólnopolskim porównaniu jesteśmy wręcz prymusem. Wyprzedziły nas tylko Łódź, Warszawa i Kraków – miasta, gdzie Masy jeżdżą już od kilku lat i mają swoją “markę”, a przede wszystkim są miastami znacznie większymi. Gdyby wziąć pod uwagę kłopoty Warszawskiej Masy Krytycznej, która oficjalnie nie wystartowała można by się chwalić że stanęliśmy na podium!

Nie byłoby Masy bez Was

Tylko czy w tym wszystkim o to nam chodzi? O puste przerzucanie się liczbami? O licytowanie się “kto da więcej”? To jest dobre dla urzędników, którzy chwalą się kilometrami ddr. Masa Krytyczna to coś innego – to ruch, to akcja. Dzięki Masie rower jest przez te dwie godziny w miesiącu najważniejszy. To czas, kiedy można jechać rowerem środkiem drogi – tak po prostu. Nie martwić się, że jakiś król szos będzie wyprzedzał nas “na gazetę” czy obtrąbi nas inny mistrz kierownicy. Jechać bez zastanawiania się  co dalej – bo droga rowerowa nagle skończyła się w krzakach. Można spokojnie porozmawiać ze znajomymi o najnowszych hamulcach od Shimano albo najmodniejszych w tym sezonie dzwonkach.

Tak właśnie powinna wyglądać jazda na rowerze – pełna relaksu, uśmiechu i korzystna dla zdrowia. Czy taka będzie? Nie możemy obiecać, możemy jedynie zapewnić że w każdy ostatni piątek miesiąca to rower i jego użytkownicy będą najważniejszymi użytkownikami rzeszowskich dróg.

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS