9-dniowy rajd rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów”

Brzozów, 10 czerwca 2015 r.

ZAPROSZENIE

 

„Fundacja Babci Aliny” już po raz szósty organizuje 9-dniowy rajd rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów”. Nasza Fundacja „W trosce o życie” wspiera tę inicjatywę, dlatego mam ogromny zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów dwóch kółek do udziału w jednym z odcinków rajdu – przejazdu na trasie Kolbuszowa-Gorlice w dniu 20 czerwca 2015.

Trasa tego ponad 1000 kilometrowego rajdu, który 13 czerwca 2015 startuje z Gdańska ma na celu propagowanie ruchu hospicyjnego, idei wolontariatu oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla polskich hospicjów. W tym roku trasa rajdu biegnie z Gdańska do mety w Krakowie przez wschodnią cześć Polski. To niepowtarzalna okazja, by nie tylko zwiedzić malownicze zakątki naszego województwa, ale także wesprzeć bezcenną pracę polskich hospicjów i przekonać się na własne oczy jak ważne jest to, co robią dla drugiego człowieka.

W rajdzie, który cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, będzie uczestniczyć ok. 25 kolarzy z Anglii, Kanady i Polski. Po drodze do uczestników będą dołączać wolontariusze, pracownicy hospicjów, kluby rowerowe i szkoły. Kolarze wspólnie odwiedzą hospicja domowe, stacjonarne i ośrodki paliatywno-hospicyjne, które otrzymają od Fundacji sprzęt medyczny, niezbędny do codziennej pracy i opieki nad pacjentami. Będzie to także szansa na zebranie darowizn na cele statutowe Fundacji – zakup specjalistycznego wyposażenia dla polskich hospicjów. W trakcie rajdów „Przez Polskę dla polskich hospicjów” w latach 2010-2014 zebrano w sumie ponad 350,000 zł. Te fundusze w całości trafiły na sprzęt dla 43 hospicjów. Wierzę, że tegoroczny rajd również okaże się pod tym względem wielkim sukcesem.

Patronami honorowymi rajdu są Maja Włoszczowska, mistrzyni Polski, mistrzyni Świata
i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, oraz Damian Zieliński, olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

zdjecie,pelne,502501,20140727,przez-polske-dla-polskich-hospicjow-przerwa-na-trasie-do-polic

Więcej informacji o rajdzie jest dostępnych na stronie internetowej „Fundacji Babci Aliny” pod adresem: http://www.fundacjababcialiny.org.pl/rajd-rowerowy-2015.html

W imieniu Fundacji „W Trosce o Życie” serdecznie zapraszam do udziału w rajdzie i wsparcia tej szczytnej idei.

Ze sportowym pozdrowieniem

Fundacja w Trosce o Życie

 

 

 

Podaje poniżej plan rajdu:

8:00 wyjazd z Kolbuszowej

13:30 Gorlice (110km) Lunch + spotkanie

 

 

Koszt uczestnictwa w Rajdzie wynosi 100 zł od osoby. Chyba że nie korzystaliby Państwo z lunchu w Gorlicach cena ulegnie zmianie (do negocjacji). Można wziąć udział w tym rajdzie i nie trzeba przejechać całej trasy, część wystarczy. Ważny jest udział!

 

 

Telefon do kontaktu:

NZOZ Domowa Opieka Paliatywna DAR – MED

13 43 431 22

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS