Kwietniowa Masa Krytyczna w Rzeszowie

Rowerowy – Rzeszów!!! Tym okrzykiem rozpoczęła się Kwietniowa Masa Krytyczna.

Na Studenckiej Masie Krytycznej zachęcającej do używania rowerów na co dzień podczas dojazdów do szkoły i pracy, zorganizowanej w pierwszą rocznicę Ślubnej Masy, nie zabrakło „starych” 😉 Panien Młodych wraz z „nowym” 🙂 Panem Młodym oraz weselnej rikszy z pozytywnie zakręconym Panem Rikszarzem.

Pierwszy raz po zimie uruchomiliśmy sektor dziecięcy, w którym poruszały się dzieciaki z obstawą. Swoja obecnośc

ią zaszczyciła nas także Księżniczka Lilianka w swojej kolorowej rowerowej „karecie”.

wp_000485

 

Podczas przejazdu „wymasowaliśmy” spory kawałek Rzeszowa – trasa biegła przez ulice: Grunwaldzką, Piłsudskiego, Rejtana. Na postoju przy Uniwersytecie Rzeszowskim rozdaliśmy okolicznościowe numerowane szprychówki ufundowane przez serwis rowerowy reBike.pl w ilości sztuk 200. Dalej pojechaliśmy ulicami Pigonia, Cegielnianą, Podwisłocze, przez most Zamkowy i plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, W. Pola, Hanasiewicza, Boya-Żeleńskiego, Langiewicza, Witosa, Wiktora, Kotuli, Broniewskiego, Rudnickiego do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zrobiliśmy tam krótki odpoczynek, który, jak myślę, przydał się wszystkim, a zwłaszcza kierowcom pojazdów wielokołowych typu riksza i rowery z przyczepkami.

Następnie ul. ul. Broniewskiego, Okulickiego, Krakowską przez wiadukt Śląski, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańską, Powstańców Warszawy, Emilii Plater do Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zakończono przejazd losując szczęśliwy numerek. Okazało się, że właścicielka szczęśliwej szprychówki nr 160 pierwszy raz uczestniczyła w RzMK. Upoważnia ona (szprychówka, nie właścicielka ;)) do przeglądu roweru o wartości 100 PLN w serwisie reBike.pl przy Bożniczej. Gratulujemy!

540157_337387942974988_2067845001_n

 

Atmosfera była wspaniała, uśmiechy na twarzach towarzyszyły rowerzystom przez cały przejazd. Pogoda dopisała i po dość długiej zimie udało się pobić rekord ilości uczestników z poprzednich edycji. W Kwietniowej RzMK uczestniczyło 330 osób. Wynik ten daje nam czwarte miejsce w kraju pod względem liczebności: Łódź 1315, Warszawa 1000, Kraków 828, Bydgoszcz 280.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną Rzeszowską Masę Krytyczną.

Pozdrower

BaracudaV

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS