Majowa dziecięca Masa Krytyczna 2013

Termin majowej Rzeszowskiej Masy Krytycznej wypadł dzień przed Dniem Dziecka.
Organizatorzy szczególną uwagę poświęcili dzieciakom na rowerach i ich bezpieczeństwu w ruchu ulicznym.
Wszystkie uczestniczące w przejeździe dzieci zostały obdarowane jaskrawymi kamizelkami i odblaskami różnego rodzaju.
Świętowaliśmy beztroską radość jazdy na rowerze, jak za dawnych lat, kiedy mieliśmy mniej wzrostu a więcej kół w rowerze ;)
W majowej RzMK wzięło udział 200 rowerzystów wraz z dzielnym Olafem który przez całą trasę na czele sektora rodzinnego dzielnie pomykał na swojej hulajnodze.

.

Jak zwykle rowerowy przejazd w eskorcie Policji wystartował z Rzeszowskiego Rynku tuż po godz. 18:00

2

Przejechaliśmy ulicami: Kościuszki i 3-go Maja gdzie skręcając w ul. Jagiellońską uniknięto kolizji ;) z procesją wiernych z pobliskiego kościoła. Dalej trasa przebiegła ulicami Zygmuntowską, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego.
Na wiadukcie Śląskim wykonano ostry nawrót w ul. Stanisława Augusta jadąc dalej przez ulice Reymonta, Wyspiańskiego, Wita Stwosza, Langiewicza dotarliśmy do Batalionów Chłopskich gdzie małe kółka hulajnogi Olafa rozpędziły się bardzo mocno powodując wielkie zadowolenie jeźdźca oraz wielki podziw u innych współtowarzyszy przejazdu.
Przez ulicę Dąbrowskiego, plac Śreniawitów, Trasę Zamkową, Kopisto, Rejtana, Lwowską, Piłsudskiego, pod okrągłym „cudem” rzeszowskiej urbanistyki, Grunwaldzką, Kościuszki dojechaliśmy na Plac Farny

3

gdzie zakończył się przejazd gdyż Rynek był już zajęty przez uczestników kontrowersyjnie reklamowanego „Festiwalu Wiary”.

Pogoda dopisała więc po przejeździe część masowiczów udała się na znaną wszystkim Liskę gdzie odbyło się spotkanie przy rowerowym BBQ który przyjechał za, jedynym na Masie, rowerem typu Beach Cruiser.
Przy przyczepce-grillu rozmów nie było końca, wymieniano rowerowe doświadczenia i poglądy a organizatorzy snuli plany na kolejne edycje rowerowych imprez.
Pomocna okazała się też rowerowa przyczepka z nagłośnieniem dzięki której uświetniliśmy muzyczną oprawą pewną niespodziankę :)

Na zakończenie grupa przyjaciół z małą pomocą organizatorów RzMK  zorganizowała dla pewnej zakochanej pary na przystani Whislok River romantyczne oświadczyny wśród kwiatów, muzyki, blasku księżyca i setki świec ułożonych w kształt serca… Ech…

4
DSC06888

…Zabiorę Cię, właśnie tam, gdzie jutra słodki sma.
Zabiorę Cię, właśnie tam, gdzie słońce dla nas wschodzi.
Zabiorę Ci
ę, właśnie tam, gdzie wolniej płynie czas.
Zabiorę Cię, właśnie tam, gdzie szczęściu nic nie grozi…

 

Dziękujemy organizatorom, Policji oraz wszystkim za przybycie do zobaczenia za miesiąc !!

Pozdrower
BaracudaV

 

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS