Majowa Masa Krytyczna – Jedziemy po nowe przejazdy rowerowe!

W tym miesiącu Rzeszowska Masa Krytyczna jedzie wspólnie zPolitechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza promując rower jako miejski środek transportu. Jazda techniczna PRz, oraz serwis rowerowy reBike.pl ufundowali nagrody, które będą do zdobycia podczas majowej Masy Krytycznej.

Dodatkowo podczas tej masy jedziemy po nowe przejazdy rowerowe których budowę zgłosiliśmy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 pod nazwą “Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa przejazdów rowerowych” . 

Chcemy aby w Rzeszowie pojawiło się kilkanaście nowych przejazdów rowerowych w miejscach najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów.
Zadanie jest odpowiedzią na coraz większą popularność ruchu rowerowego w mieście. Jego celem jest uatrakcyjnienie uczęszczanych tras rowerowych w obrębie obwodnicy Rzeszowa. Zadanie to pozwoli na stworzenie nieprzerwanych ciągów rowerowych będących podstawą do systematycznego tworzenia sieci tras rowerowych w Rzeszowie; przyczyni się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Budowa kompletu przejazdów dla rowerzystów jest zgodna z ideą transportu zrównoważonego, polepszy jakość życia, ułatwi poruszanie się alternatywnym środkiem transportu jakim jest rower oraz poprawi znacząco bezpieczeństwo na drogach.

więcej informacji o RBO 2015 i naszym projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.rbo.rzeszow.pl

Trasa majowej RzMK: http://www.traseo.pl/trasa/rzmk-maj-2014

Startujemy standardowo o 18:00 z rynku (czekamy max 15 min na spóźnialskich) i kierujemy się bezpośrednio na parking Politechniki gdzie dołączy do nas grupa osób z “Jazdy Technicznej” Politechniki Rzeszowskiej . Wówczas rozdamy szprychówki i ruszymy w dalszą trasę. Przed godziną 20 planujemy być z powrotem na rzeszowskim Rynku gdzie rozlosujemy nagrody.

Zabierzcie ze sobą znajomych – do zobaczenia w piątek 😉

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS