Masa Krytyczna – Rowerem po Pomoc

Wrześniowa Masa Krytyczna odbywa się pod hasłem „Rowerem Po Pomoc”. Hasło nawiązuje do gościa, którym będzie Bartosz Boczar organizujący akcję „Wyprawy dla dzieci” . Celem akcji jest zebranie funduszy dla chorego Mateusza. Rzeszowska Masa Krytyczna postanowiła pomóc. Wrześniowa Masa Krytyczna jest również ostatnią Masą w 2016 r. i symbolicznym zakończeniem sezonu rowerowego.

_mg_9954Bartosz Boczar – Głównym celem mojej wyprawy jest pomoc dla chorego Mateuszka, który urodził się 4 miesiące przed planowanym terminem. Mateusz ma dopiero 3 lata i przeszedł już 3 poważne operacje, zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe ponadto widzi tylko na jedno oko. Niestety ale do chwili obecnej nie siedzi, ani nie chodzi samodzielnie. Pomoc polega na zbiórce pieniędzy na specjalny kombinezon, który poprawia napięcie mięśni i można go używać w chodziku.

auxilia

Partnerem Wrześniowej Masy Krytycznej jest AUXILIA, która w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów ufundowała kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczestników przejazdu. Bądźmy widoczni na drogach, dajmy dobry przykład innym. Na zakończenie wylosujemy  szczęśliwe numerki szprychówek.

Do zgarnięcia nagrody ufundowane przez AUXILIA, oraz szlak rowerowy Green Velo!

 

Udział w przejeździe jest bezpłatny!

 

Zaczynamy tradycyjnie o 18:00 na Rynku, kończymy w Parku Papieskim, gdzie Bartek opowie nam o swoich wyprawach.

MAPAhttp://www.traseo.pl/trasa/wrzesniowa-masa-krytyczna-2


Zapraszamy do obserwowania Bartka na portalach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/wyprawydladzieci/?fref=ts
Instagram: https://www.instagram.com/wyprawydladzieci/
Blog: http://wyprawydladzieci.blogspot.com/

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS