Miasteczko rowerowe

Miasteczko rowerowe mieści się przy ulicy ks. Józefa Sondeja w Rzeszowie w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Jest to 40-arowy teren zaadoptowaną infrastrukturą drogową. Znajduje się tu sygnalizacja świetlna, drogi rowerowe, pomniejszone drogi dla samochodów, mini rondo, znaki drogowe, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Są też ławki na odpoczynek. Teren jest monitorowany i ogrodzony. Idealne miejsce do nauki jazdy rowerem dla dzieciaków.

Miasteczko rowerowe i ruchu drogowego
Można tutaj organizować specjalne szkolenia dla grup przedszkolnych, trzeba się uprzednio skontaktować z Zarządem Zieleni Miejskiej aby włączyli zasilanie sygnalizacji świetlnej.

 

Miasteczko rowerowe i ruchu drogowego

Tabliczka informująca o zakazach – brak informacji o znakach drogowych, sposobie jazdy etc.

Miasteczko ruchu drogowego czynne jest codziennie dla wszystkich mieszkańców bezpłatnie w godz. od 6.30 do 22.00. Na ternie znajdują się stojaki rowerowe (wyrwikółka) oraz stacja Rower-Resu (bez rowerów). Jest też tabliczka informacyjna która informuje o tym czego nie wolno robić – brak informacji o znakach i ich znaczeniu. Do miasteczka nie da się bezpiecznie dojechać rowerem gdyż brak infrastruktury rowerowej w okolicy, a dojazd ograniczają wysokie krawężniki przeciwczołgowe – radzimy uważać, aczkolwiek miejsce godne uwagi.

Miasteczko rowerowe i ruchu drogowego

Stacja rower res bez rowerów

 

Krawężnik przeciwczołgowy utrudniający dojazd rowerem

Krawężnik przeciwczołgowy utrudniający dojazd rowerem

DYSKUSJA