Niebezpieczne parkowanie na drogach dla rowerów i pieszych

Nie raz i nie dwa na profilach Rzeszowskiej Masy Krytycznej jak i stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl zgłaszaliście problemy z parkowaniem na drogach dla rowerów. Tu konkretnie chodzi o rejon ulicy Okulickiego oraz nowego łącznika ulicy Podwisłocze z Rejtana. Odcinka niedawno wybudowanego w ramach RBO łączącego MH z pływalnią Delfin.

Zdajemy sobie sprawę że miejsca parkingowe też są potrzebne więc staramy się analizować tak sytuację by każda ze interesy każdej ze stron były ujęte w sposób zrównoważony. W połowie listopada do rzeszowskiego MZD wysłaliśmy pismo z kilkoma propozycjami rozwiązania problemu załączając fotograficzne ilustracje.

Pismo poniżej.

Pobierz (PDF, 888KB)

A taką odpowiedź dostaliśmy od MZD.

Pobierz (PDF, Unknown)

Wzięcie pod uwagę najdroższego wariantu przy ulicy Okulickiego została przez nas przyjęta bardzo pozytywnie. Ważne to szczególnie w związku że ruch rowerowy w tej lokalizacji będzie rósł. Powiązane jest to bowiem z planowaną budowa DDR przy ulicy Wyzwolenia i budowy przejazdów rowerowych łączących osiedle Baranówka z osiedlem gen. Andersa. A są to jedne z osiedli o największej liczbie mieszkańców.

Dnia 15 stycznia dostaliśmy też odpowiedź od Komendy Policji nr I że w okresie 18 grudnia a 20 stycznia zostaną podjęte intensywniejsze działania prewencyjne.

Pismo od KP I

Pobierz (PDF, 15KB)

 

sekretarz stowarzyszenia

mgr Arkadiusz Turoń.

DYSKUSJA