Rowerem na Buspasy. Sierpniowa RzMK

Jak co miesiąc w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00 startuje Rzeszowska Masa Krytyczna. Podczas tej Masy walczymy o możliwość poruszania się rowerami po planowanych buspasach na ul. Piłsudskiego, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i Cieplińskiego. Niestety obecne plany Ratusza nie zakładają możliwości poruszania się rowerem po planowanych buspasach, oznacza to że rowerzyści musieliby poruszać się pasem jezdni przeznaczonym dla samochodów, co w znacznym stopniu utrudniałoby ich jazdę oraz naraża na niepotrzebne konflikty. Dopuszczenie rowerów na buspasy zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów, usprawni ruch samochodów, oraz pozwoli nam legalnie poruszać się pasem dla autobusów. Dodatkowo w godzinach szczytu nie będziemy musieli przeciskać się pomiędzy samochodami tylko spokojnie przejedziemy wolnym pasem jezdni.

Więcej na temat problemów związanych z jazdą rowerem po buspasach przeczytacie tutaj: http://rowery.rzeszow.pl/rowerem-po-buspasach-sierpniowa-masa-krytyczna/

Wysłaliśmy pismo w tej sprawie do Prezydenta Miasta Rzeszowa ( treść znajdziecie na stronie http://rowery.rzeszow.pl/stowarzyszenie/684-2/ ) z prośbą o dopuszczenie ruchu rowerowego na planowanych buspasach.
Oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie jeszcze nie otrzymaliśmy, nieoficjalnie wiemy że Prezydent Ferenc zgodził się dopuścić rowery na buspasy. Czekamy jednak na potwierdzenie i jednocześnie organizujemy wspólny przejazd Masy Krytycznej by bardziej zobrazować sytuację.

Hasło sierpniowej Masy: “rowery na buspasy!”

trasa:
14 km
http://mojrower.pl/trasa/14787/sierpniowa-rzmk-rowery-na-buspasy-2014

Rynek – T. Kościuszki – Plac Farny – Sokoła – J. III Sobieskiego – Targowa – A. Naruszewicza – zjazd nad Wisłok – Olszynki – parking na Podpromiu – Podpromie – W. Kilara – most Zamkowy – Aleja Kopisto – Aleja Niepodległości – rondo Krzyża Świętego – Aleja Niepodległości – T. Rejtana – Lwowska – most Lwowski – Aleja Piłsudskiego – Aleja Cieplińskiego – płk L. Lisa-Kuli – J. Dąbrowskiego – Aleja Powstańców Warszawy – Piastów – W. Pola – zjazd na Bulwary (obok Lidla) – Bulwary – Olszynki – wyjazd na W. Kilara – F. Chopina – Aleja Lubomirskich – 3 Maja – F. Dymnickiego – J. Słowackiego – Rynek.

ZAPRASZAMY NA ROWER

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS