Rowerzyści pomagają – wymarzone rowery dla dzieci

Zapraszamy was do II edycji akcji, w której Fundacja ekologiczna ARKA prowadzi ogólnopolską kampanię ROWER POMAGA.

 rower_join

Podczas inauguracji przygotowaliśmy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożyliśmy z 50 rowerowych kół, które mamy z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki Wam dzieciom. Po happeningu odbyły się warsztaty ekologiczne.

 Rower Pomaga_Baner_750x510 px_1

Zapraszamy wszystkich rowerzystów, gdyż każdy w tym dniu otrzyma od nas odblaskową, rowerową nalepkę. Wystarczy, że wpisze swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl

 bbfan-Serce-z-rowerowych-kol-z-recyklingu-735x400

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

 

Za każde 20000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

 

rowerpomaga2

Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie możemy sprawić im wielką radość. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl

 rowerpomaga

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci.

A tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

 

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

 z19776865Q,Krakow--Akcja-Rower-Pomaga

Kampania „Zadbaj o klimat” dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020, [email protected]

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS