V edycja

Dzisiaj ruszyła V edycja programu “Decydujesz, pomagamy” organizowany przez spółkę Tesco Poland. Projekt polega na wspieraniu lokalnych inicjatyw wynikających z dokonania zakupów przez klientów i wrzuconych żetonów do specjalnych urn na dany program zgłoszony do akcji. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl podjęło się udziału w tym przedsięwzięciu, dlatego zachęcamy Was do pomocy i udziału w szczytnym celu!

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Zgłoszone projekty dotyczą między innymi edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji niepełnosprawnych i osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

Projekt zakłada stworzenie zorganizowanej wycieczki rowerowej skierowanej do szerszej grupy mieszkańców, która będzie atrakcyjną wersją spędzenia dnia na rowerze poza miastem. Uświadomi także, że rower może na co dzień stanowić alternatywny środek lokomocji, wpływając pozytywnie na nasze zdrowie. Projekt ma również na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa użytkowników jednośladów, a także poszerzenie ich wiedzy na temat obowiązujących przepisów i pierwszej pomocy w lekkich urazach.

W poprzedniej edycji zajęliśmy trzecie miejsce uzyskując 7122 głosy za które serdecznie dziękujemy.  Dzięki temu wsparciu udało się nam zorganizować kilka edycji Rzeszowskiej Masy Krytycznej, Być współorganizatorem Rowerowej Majówki z Prezydentem, Konfedrackiego rajdu rowerowego osiedla Pobitno, film nakręcony podczas jego przebiegu

Oraz urządzić samodzielnie pierwsze dwie edycje rajdu Tour de Podkarpacie, jego pierwsza edycja połączona była z 70-leciem rzeszowskiego MPK –

a druga to uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości i przejazd śladem szlaku im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Relacja z przejazdu.

Jak wygląda głosowanie?

Każdy klient otrzyma od kasjera podczas zakupów jeden żeton uprawniający do oddania głosu. W przypadku kas samoobsługowych żetony mogą zostać wydane na życzenie klienta. Co tydzień będą ważone i zliczane żetony, które zostały wrzucone do urn. Akcja trwa od dzisiaj niecały miesiąc tj. od 21.01 do 17.02, zaś ostateczne wyniki poznamy w połowie marca. Liczymy na Waszą pomoc w możliwości stworzenia atrakcyjnych wycieczek rowerowych!

Poniżej zdjęcia z głosowania w Rzeszowie:

W tym roku powiększyła się ilość patronów honorowych programu, ich listę publikujemy poniżej.

Pobierz (PDF, 2.85MB)

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA !

DYSKUSJA