Relacje z przejazdów

25 Stycznia 2013 – Zimowa Masa Krytyczna

W piątek, 25.01.2013 r. odbył się pierwszy w tym roku przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej.

Start przejazdu zaplanowano jak zawsze o godz. 18.00 na Rynku w Rzeszowie. Ku naszemu zaskoczeniu, miłośników dwóch kółek nie brakło. Mimo niskiej temperatury i pokrytego białym puchem chodników, wiele osób nie odpuściło takiej okazji, aby uczestniczyć w imprezie, co nas niezmiernie cieszy. To dowodzi, że rower jednak jest całorocznym środkiem transportu. Zimna najwyraźniej nie jest taka straszna, jak się niektórym wydaje. Po krótkim powitaniu cała grupa, która się zebrała, wyruszyła w drogę.
Mimo trudniejszych niż zwykle warunków pogodowych misja objechania wyznaczonej trasy okazała się lekka i przyjemna. Nie był to żaden wyścig, więc każdy, zarówno młodzież jak i również osoby starsze mogły jechać własnym tempem spędzając czas w wesołej atmosferze. Trasa była zaplanowana głownie w centrum Rzeszowa i liczyła około 7 km. Rowerzyści przejeżdżali m.in. przez 3 Maja, Most Zamkowy, Kopisto tuż obok Millenium Hall jak również obok Galerii Graffica i niedaleko pomnika Czynu Rewolucyjnego.


Większość wytrwale dotarła na metę i tak trzymać. Oczywiście nie zabrakło chętnych na chwilowe zagrzanie się i odpoczynek w Starej Drukarni. W styczniowej Masie Krytyczniej udział wzięło 36 rowerzystów .
Dziękujemy za wspólny przejazd i zapraszamy za miesiąc.

Monika Data