bikepolo i slalom park

Zadanie wiąże się z wykorzystaniem nieużytków pod mostem zamkowym i budową mini placu do: nauki jazdy rowerem, gry w bike-polo, unihokeja, oraz doskonalenia jazdy na rolkach i innych sportów. Chcemy zagospodarować powstałe nieużytki (ok.10x20m) i odbudować plac treningowy który uprzednio został wcielony pod budowę parkingu wielopoziomowego przy moście zamkowym gdzie aktywnie trenowali rolkarze, rowerzyści, skejci oraz inne grupy sportowe. Miejsce to jest idealne gdyż w chwili obecnej nie ma tam nic, nawet trawa nie chce tam rosnąć bo jest suche i zacienione, dlatego chcemy to wykorzystać i stworzyć coś z niczego – co da satysfakcje młodym sportowcom. Dodatkowym atutem jest fakt że miejsce to jest nocą podświetlane od mostu zamkowego. Zimą placu nie trzeba odśnieżać, nie generuje żadnych dodatkowych kosztów i można go przekształcić w lodowisko miejskie.

Koszt to: wylanie asfaltu, stworzenie dojazdu dla rolkarzy, oraz zastosowanie band do wyłapywania piłeczki, postawienie ławeczek dla obserwatorów, montaż ewentualnego doświetlenia placu

 

Pobierz (DOCX, 1.65MB)

Projekt został zgłoszony do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 zyskał poparcie mieszkańców i przeszedł do realizacji.  Niestety miasto przycięło koszty i zamiast wnioskowanej kwoty 70 000 zł zmniejszyli do 30 000 zł co sprawiło, że użyto gorszych materiałów, a z niektórych całkowicie zrezygnowano. Obecnie boisko jest wkorzystywane, przez rolkarzy skejtów, grupy treningowe sportów walki tradycyjnej. (Sekcja bikepolo został zawieszona) Został dodany regulamin kożystania z obiektu, oraz włącznik światła led. Poniżej zdjęcia prezentujące wykonaną inwestycję:

 

więcej informacji:

http://forum.rowery.rzeszow.pl/viewtopic.php?f=30&t=3489

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS