Zagłosuj na rowery! Budowa kompleksu bezpiecznych parkingów rowerowych – projekt Nr. 1

Nasze stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl złożyło dziś kolejny istotny projekt ułatwiający życie rowerzystom pt. “Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa kompleksu bezpiecznych parkingów rowerowych przy: szkołach, urzędach, bibliotekach, miejscach publicznych“.

 

Projekt który przygotowaliśmy ma kompleksowo rozwiązać problemy z parkowaniem rowerów w Rzeszowie. Przykre jest kiedy jedziemy do urzędu coś załatwić i nie ma dla nas stojaków rowerowych, a jak już są to marnej jakości wyrwikółka. Przykre jest jak dzieciaki przyjeżdżają rowerami do szkoły i siedząc w szkolnych ławkach muszą patrzeć jak ich ulubione pojazdy mokną na deszczu. Przykrym jest słyszeć że w Rzeszowie kradną ok 300 rowerów rocznie, gdzie głównym powodem są słabe zapięcia i brak stojaków rowerowych. Przykre jest widzieć rowery przypięte do krat, słupów czy znaków drogowych przy budynkach administracji publicznej. Nie chcemy czuć się jak przestępcy czy niechciani goście, dla których nie przewidziano miejsca parkingowego. Chcemy być traktowani na równi z innymi i chcemy mieć wyznaczone bezpieczne miejsca do pozostawiania swoich rowerów.

 

Nie akceptujemy tego typu “rzeszowskich rozwiązań”:

Nasze stowarzyszenie chce kompleksowo rozwiązać te problemy modernizując już istniejące, oraz budując nowe bezpieczne parkingi rowerowe w całym mieście.  Chcemy również wybudować wiaty dla wszystkich rzeszowskich szkół, zadaszając istniejące stojaki rowerowe. Całe zadanie jest odpowiedzią na rosnący ruch rowerowy w naszym mieście, gdzie w sezonie porusza się blisko 10 000 cyklistów dziennie. Szacujemy że obecnie w Rzeszowie jest tylko ok. 300 bezpiecznych miejsc parkingowychto zdecydowanie za mało, nasz projekt ma to zmienić.

 

Projekt zakłada:

  • 2 000 nowych stojaków z montażem i oznaczeniem
  • 80 profesjonalnych wiat na rowery dla szkół

 

Przykładowe zdjęcia:

rail-cycle-parkingzdjecie,600,399956,20130707,fajne-stojaki-rowerowe-z-wiata-na-deptaku-nadmorskim-w-gdansku

 

1271367-Rower-na-nowych-parkingach-mozna-zostawiac-juz-od-kilkunastu-dni-Na-zdjeciu__c_14_72_1010_550

142411687611017

 

cycle-parking

Cykeltak

IMG_3320

zgibek_093_img_9415

 

Zapraszamy wszystkie, szkoły, osiedla, oraz urzędy które chcą otrzymać stojaki z montażem dla siebie do współpracy z naszym stowarzyszeniem. Rok temu zajęliśmy pierwsze miejsce w RBO, w tym roku plany są równie ambitne – chcemy porządnych stojaków rowerowych!

 


Dzięki Waszym głosom wybudujemy w całym mieście ponad 4 000 bezpiecznych miejsc parkingowych dla rowerzystów. Dodatkowo dzieciaki ze wszystkich szkół otrzymają profesjonalne zadaszone wiaty rowerowe, aby ich rowery nie mokły. Możecie też zagłosować na proekologiczny projekt nr. 29 Głosuj teraz! Dziękujemy!

 

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS