Budujemy nowe przejazdy rowerowe

Przygotowaliśmy projekt poprawy infrastruktury rowerowej do Budżetu obywatelskiego na rok 2015 . Chcemy aby w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe łączące istniejące drogi pieszo rowerowe.  Projekt został zgłoszony pod nazwą “Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa przejazdów rowerowych” .

 Zadanie wiąże się z budową kompletu przejazdów dla rowerzystów wraz z ustawieniem odpowiednich znaków w obrębie wymienionych dróg i skrzyżowań. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, oraz by odróżnić zwykłe przejścia dla pieszych od przejść z przejazdem dla rowerów sugerujemy pomalować przejazdy czerwoną farbą (tylko przejazdy rowerowe bez pasów dla pieszych!).

Zadanie jest odpowiedzią na coraz większą popularność ruchu rowerowego w mieście. Jego celem jest uatrakcyjnienie uczęszczanych tras rowerowych w obrębie obwodnicy Rzeszowa. Zadanie to pozwoli na stworzenie nieprzerwanych ciągów rowerowych będących podstawą do systematycznego tworzenia sieci tras rowerowych w Rzeszowie; przyczyni się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Budowa kompletu przejazdów dla rowerzystów jest zgodna z ideą transportu zrównoważonego, polepszy jakość życia, ułatwi poruszanie się alternatywnym środkiem transportu jakim jest rower oraz poprawi znacząco bezpieczeństwo na drogach.

Odcinki dróg dla rowerów na których powinny postać przejazdy rowerowe:

 

– Kopisto przy MileniumHall!
– Hetmańska / W. Pola
– Powst.W-wy/Sikorskiego
– Okulickiego/Witosa/Krakowska
– Armii Krajowej/Krzyżanowskiego
– Armii Krajowej /Powst. Listopadowych
– B10SDP przy Makro
– Rondo Pobitno
– Bł. Karoliny całość
– Wyzwolenia/Lubelska

 

informacje o Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim znajdziecie na stronie www.rbo.rzeszow.pl

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS