Flybike – wyścig na Lotnisku w Jasionce – ZAPISY (aktualizacja: 1.09)

Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka” i stowarzyszenie “Rowery.Reszow.pl” mają zaszczyt zaprosić na:

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kolarskie w skali Europy. Na czynnym międzynarodowym lotnisku będziecie mogli sprawdzić swoje możliwości w nocnym sprincie kolarskim.

Tylko u nas będziecie mieli niepowtarzalną szansę zweryfikować swoje możliwości czy jesteście w stanie wzbić się w powietrze?

Czeka na was 5 pętli po 7 km sprintu rowerowego z pomiarem czasu. Mamy tylko 120 numerów startowych więc warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie termin z 14 na 15 września. 120 numerów to tyle, ile lotów na trasie Okęcie – Jasionka wykonał jedyny polski samolot pasażerski PZL MD-12.

Wyścig ten nie odbyłby się gdyby nie zapał i zaangażowanie naszego kolegi  śp. Artura Majdańskiego. Jemu chcemy dedykować pierwszą edycję tego wyścigu. Jego postać zostanie uhonorowana na pamiątkowym medalu.

AKTUALIZACJA:

Wyścig coraz bliżej pragniemy przypomnieć kilka ważnych informacji:

 1. Aby wystartować wystarczy mieć ukończone 16 lat i posiadać ważny dowód lub paszport
 2. Aby przejechać w wyznaczonym czasie wystarczy jechać ze średnią prędkością 21,3km/h, aby osiągnąć najlepszy czas znacznie szybciej
 3. Aby wejść do strefy z której startujemy potrzeba odebrać pakiet startowy w godzinach 18.00-21.00 , następnie z kartą pokładową znajdującą się w pakiecie wchodzimy do wyznaczonej strefy 21.00-23.00
 4. W strefie wyznaczonej na terenie portu będzie się znajdował depozyt gdzie można pozostawić np. kurtkę lub dokumenty na czas startu
 5. W strefie zamkniętej lotniska nie możemy posiadać żadnych przedmiotów określonych jako niebezpieczne. Lista w/w przedmiotów znajduje się np. pod linkiem :

  https://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/przedmioty-zabronione-i-dozwolone-w-przewozie-samolotowym

  Zapis o zakazie wprowadzaniu roweru do strefy zamkniętej lotniska  dla zawodników  na czas wyścigu zostaje anulowany

 6. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę w której ma wystartować, otrzyma również napój i baton energetyczny, a po przejechaniu 5 okrążeń pamiątkowy medal i ciepły posiłek (również w strefie zamkniętej lotniska)
 7. Aby wyeliminować ryzyko zagubienia narzędzi rowerowych w czasie wyścigu wprowadzamy zakaz wnoszenia w/w do strefy zamkniętej (startowej), zapewniamy również dostęp do profesjonalnego serwisu rowerowego ustawionego właśnie w w/w strefie.

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy test jednej pętli trasy. Szczegóły znajdują się na naszym fb pod tym linkiem.

ZAPISY

https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=722

 

W pakiecie startowym dla każdego uczestnika zapewniamy okolicznościowy medal i koszulkę rowerową lub t-shirt z nadrukiem okolicznościowym oraz napój izotoniczny i ciepły posiłek.

więcej informacji udzieli Ci

Rafał Grela

tel. 502 203 892 | [email protected]

Chcesz pomóc w organizacji ? Zgłoś się do nas:

[contact-form-7 id=”3945″ title=”Organizacja Mas Krytycznych”]

Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

REGULAMIN:

Pobierz (PDF, 482KB)

DYSKUSJA