Grand Prix amatorów na szosie na Podkarpaciu

W najbliższą niedzielę na Podkarpaciu zostanie rozegrana ósma runda cyklu rajdów “Grand Prix amatorów na szosie – rowerem przez Polskę”. Na dwóch dystansach w okolicach Przemyśla będą rywalizowali miłośnicy rywalizacji i rekreacji na rowerach. Zapraszamy do udziału!

Cykl rajdów jest świeżym pomysłem organizatorów na zrzeszenie wielbicieli jazdy na rowerze – ma on charakter sportowo-rekracyjny i krajoznawczy. Jak sami organizatorzy uważają: nie są to regularne wyścigi, lecz posiadają pierwiastek każdego elementu. Stąd przewidziano podział uczestników na: Frajdowcy-Szybkościowcy, Zapaleni Frajdowcy, Frajdowi Rekreacyjni. Dla wszystkich grup przewidziane są obowiązkowe postoje w Bufecie, więc wszystkie grupy w pewnych momentach spotykają się ponownie podczas rajdu. Ponadto ze względu na wieloetapowy i rozłożony w czasie przejazd przewiduje się różne metody pomiaru czasu takie jak klasyczny (różnica czasu na starcie, punkcie kontrolnym i mecie), geolokalizacji (odczyt śladu GPS) i elektroniczny (chip zainstalowany w numerach startowych i bramkach pomiarowych na starcie, punkcie kontrolnym i mecie). Za zdobycie miejsc na podium przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 3.500zł, 2.500zł i 1.500zł, a także umominki i wyróżnienia za czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach.

10 czerwca w Dybawce pod Przemyślem zostanie rozegrana ósma runda cyklu. Przewidziano dwa dystanse: PEŁNY 108km, przewyższenia 1,920m oraz MINI 72km, przewyższenia 1,220m. W zeszłorocznej edycji rozgrywanej na Podkarpaciu udział wzięło 28 uczestników, którzy zmierzyli się z trasą wiodącą przez Pogórze Dynowskie i Przemyskie. W tym roku liczba uczestników na większości rajdach oscyluje w okolicach 80 rowerzystów, więc można śmiało zakładać, że tego roku będzie zarówno większa rywalizacja i zainteresowanie.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatorów: rajdydlafrajdy.pl oraz na fb. Idea warta zainteresowania i uwzględnienia w kalendarzu! Życzymy powodzenia!

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS