II Rajd Rowerowy “Szlakiem Bożogrobców”

II Rajd Rowerowy “Szlakiem Bożogrobców”

W tą niedzielę, 7 października odbędzie się druga edycja rajdu rowerowego “Szlakiem Bożogrobców”. Rajd jest organizowany przez Wójt Gminy Przeworsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku.

Plan samego rajdu wygląda następująco: 8:00: Msza św. w Bazylice kolegiackiej pw. Ducha św. – Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku 9:00: Historia sanktuarium i Zakonu Bożogrobców, zwiedzanie kaplicy Bożego Grobu 9:30: Rozpoczęcie Rajdu – wyjazd z placu przed Sanktuarium Przejazd na trasie: Przeworsk – Grzęska – Świętoniowa – Gniewczyna Łańcucka – Gorliczyna – Chałupki – Ujezna Na trasie rajdu przewidziane krótkie postoje przy kapliczkach bożogrobców: Przeworsk (przy ulicach Kąty, Witosa i Niepodległości), Świętoniowa (XVIII w.), Gniewczyna Łańcucka (XVIII w.), Gorliczyna (XIXw.), Ujezna (kaplica mszalna z XVIII w.) Zakończenie przewidziane ok. godz. 13:00 w Ujeznej wraz z poczęstunkiem w postaci ogniska/ grilla . Na mecie rajdu odbędzie się konkurs wiedzy historycznej z nagrodami.

Dla osób z Rzeszowa które chciałyby wziąć udział w tym rajdzie mamy propozycję wspólnego wyjazdu. Wygląda on następująco Plan wyjazdu – 7:15 zbiórka na Dworcu Głównym w Rzeszowie. Czas na zakup biletów na pociąg Regio 30403. Bilet do Przeworska razem z rowerem to koszt 13 zł. Pociąg odjeżdża o 7:47. W Przeworsku będziemy na 8:22. Dojazd do Bazyliki pw. Ducha Świętego. Tam możliwość zwiedzenia grobu Pańskiego. O 9:30 zaczyna się rajd. Dla osób które by chciały wziąć udział w całej mszy św. mogą dostać się do Przeworska wcześniejszym połączeniem o 6:45, przyjazd do Przeworska 7:06 (Regio 33701 Po zakończeniu rajdu planowany powrót do Rzeszowa szlakiem Green Velo. Prawdopodobna godzina powrotu to godz. 16sta.

Kto wyraża chęć wycieczki niech zarejestruje się drogą mejlową [email protected] lub proszę o kontakt na [email protected]

Regulamin rajdu:

Pobierz (PDF, 88KB)

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS