IV Edycja Tesco “Decydujesz, pomagamy”

Dzisiaj ruszyła IV edycja programu “Decydujesz, pomagamy” organizowany przez spółkę Tesco Poland. Projekt polega na wspieraniu lokalnych inicjatyw wynikających z dokonania zakupów przez klientów i wrzuconych żetonów do specjalnych urn na dany program zgłoszony do akcji. Stowarzyszenie rowery.rzeszow.pl podjęło się udziału w przedsięwzięciu, dlatego zachęcamy Was do pomocy i udziału w szczytnym celu!

W ramach programu “Decydujesz, pomagamy” zwycięskie programy z 125 mikroregionów w całej Polsce otrzymają szansę na uzyskanie dofinansowania w wysokości 5 tyś., 3 tyś. oraz 1 tyś. złotych.  IV edycja przewiduje łączną pulę 1,25 mln zł, co stanowi połowę dotychczasowych trzech edycji organizowanych od 2016 roku! Na przełomie lutego i marca zaaplikowaliśmy formularz zgłoszeniowy, który został pozytywnie oceniony przez organizatora zarówno pod względem formalnym oraz merytorycznym, tj.: znaczenie projektu dla społeczności, zaangażowanie lokalnej społeczności, organizacja projektu, pomysłowość i innowacyjność, atrakcyjność działań, społeczna wartość dodana projektu oraz koncepcja promocji projektu.

Nasz projekt nosi nazwę: Cykliczne Rajdy rowerowe – SuperMasa. Projekt zakłada stworzenie zorganizowanych wycieczek rowerowych skierowanych do szerszej grupy mieszkańców, które będą atrakcyjną wersją spędzenia dnia na rowerze poza miastem, a także uświadomi, że rower może na co dzień stanowić alternatywny środek lokomocji wpływając również pozytywnie na nasze zdrowie. Projekt ma również na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa użytkowników jednośladów, a także poszerzenie jego wiedzy na temat obowiązujących przepisów, stworzenie możliwości atrakcyjnego obcowania z naturą oraz poznania interesujących miejsc w regionie. Pozyskaliśmy wsparcie Urzędu Miasta Rzeszowa, zaś cały program został objęty honorowym patronatem Prezydenta p. Tadeusza Ferenca.

W rzeszowskim mikroregionie (Tesco EXTRA przy ul. Powstańców Warszawy 13) zawarte zostały jeszcze dwie inne inicjatywy z którymi konkurujemy o główną nagrodę. Warto przytoczyć, że nagrodzonymi zeszłorocznymi projektami zostały: “Edukacyjna Ścieżka Przyrodnicza” przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanach oraz “Rozwój tras rowerowych na Pogórzu Rzeszowskim i Dynowskim” z inicjatywy Handzlowskiego Klubu Sportowego “Grom Szik”. Liczymy na to, że utrzymamy zwycięski trend inicjatyw rowerowych.

Jak wygląda głosowanie?

Każdy klient otrzyma od kasjera podczas zakupów jeden żeton uprawniający do oddania głosu. W przypadku kas samoobsługowych żetony mogą zostać wydane na życzenie klienta. Co tydzień będą ważone i zliczane żetony, które zostały wrzucone do urn. Akcja trwa od dzisiaj niecały miesiąc tj. 7.05-4.06, zaś ostateczne wyniki poznamy po 20 czerwca. Liczymy na Waszą pomoc w możliwości stworzenia atrakcyjnych wycieczek rowerowych!

Poniżej zdjęcia z wyrównanego głosowania w Rzeszowie:

 

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA !

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS