IV Rajd Rowerowy “Wskocz na Rower”

Krótka relacja z wyjazdu na IV Rajd Rowerowy “Wskocz na Rower”.

 

Skromną, początkowo 5cio (a od ul. Kochanowskiego już 7mio) osobową grupą ruszyliśmy z rynku Rzeszowskiego, potem nad Wisłok,

pod mostem lwowskim, potem tunel pod torami, ul. Kochanowskiego i ul. Warszawką na północ. W Miłocinie skręcamy na boczne drogi i wyjeżdżamy w Zaczerniu. Jedziemy trasą dookoła lotniska

i jesteśmy w Tajęcinie. Tam krótka organizacja, rozdanie krótkofalówek, kamizelki organizatora na grzbiet i jazda lasami Boru Głogowskiego, przez Głogów Młp. nad jeziorka w rezerwacie Zabłocie.

Rezerwat Zabłocie

Później kierunek na północ w kierunku Poręby Kupieńskie, gdzie mamy postój z poczęstunkiem i uzupełnieniem wody. Drożdżówki bardzo się przydają by uzupełnić spalone kalorie. Po odpoczynku ruszamy dalej, przez Budy Głogowskie, Widełkę. Tam krótki odcinek na głównej drodze pokonany sprawnie. Duża pomoc Policji, Straży Gminnej z Trzebowniska oraz oddziałów OSP. Także samodyscyplina uczestników którzy poprawnie poruszali się prawą krawędzią jezdni i poboczem.

Przejazd DK 19 w Widełce

Przejazd przez Kłapówkę. Kolejny postój to Rajska Dolina. Tam poczęstunek dla uczestników.

Młodsi zażywają ochłody

Rajska Dolina

Kierunek Przewrotne, Studzieniec i ponownie wjeżdżamy w lasy głogowskie. Czerwonym szlakiem Eurogalicja jedziemy już z powrotem do Tajęciny.

Tam ledwo napoczęliśmy kiełbaskę z grilla trzeba było chować się pod dach bo dogniła nas duża ulewa, która porządnie umyła nasze zakurzone rumaki.

Kiełbaski już zjedzone, deszcz pada a my środku losujemy nagrody

 

Po losowaniu nagród wśród uczestników rajdu ufundowanych przez organizatorów rajdu i lekkim ustaniu deszczu powrót do Rzeszowa. Nadal lekko padało ale był to ciepły czerwcowy deszczyk. Przejazd po drodze z której parowała woda fajne odczucie.

W sumie z dojazdem i powrotem do Rzeszowa pokonaliśmy 91 kilometrów. Wizualizacja sobotniej wycieczki https://www.relive.cc/view/1612368221

Podziękowania dla Wójta Gminy Trzebownisko, firmy Sylveco, Banku Spółdzielczego w Jasionce, Gminnego Ośrodka Kultury, Kola Gospodyń Wiejskich oraz oddziałów OSP z gminy Trzebownisko, Straży Gminnej. I głównego inicjatora wydarzenia “Trzebowniczańskiej grupy rowerowej “Wskocz na Rower”.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony jak i profilu na Facebooku, gdzie będą zapowiedzi kolejnych podobnych wyjazdów.

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS