LUXusowa Masa Krytyczna (piątek, 18.00, Rynek w Rzeszowie)

Szanowni Państwo,

w piątek (27 maja) o godzinie 18:00 z rzeszowskiego Rynku startuje Rzeszowska Masa Krytyczna. Gościem specjalnym przejazdu będzie Tomasz Marczyński, Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, a partnerem wydarzenia przewoźnik autokarowy i sponsor mistrza, Lux Express.

LUX_logo-bez-tłaMamy nadzieję, że obecność Tomasza Marczyńskiego pomoże nam w staraniach o Rzeszowski Budżet Obywatelski. Jako Stowarzyszenie walczymy o pozyskanie 1,5mln zł na bezpieczne parkingi rowerowe w całym mieście. Będziemy wspólnie z mistrzem zachęcać mieszkańców miasta do głosowania na projekt nr.1. Jeżeli wygramy wybudujemy 4 000 nowych miejsc parkingowych dla rowerów. Masa Krytyczna to świetna okazja, aby odpocząć i zrelaksować się zwiedzając nasze piękne miasto na rowerze. Przejazd będzie eskortowany przez policję, oraz zabezpieczony przez wolontariuszy na rowerach.

tło2

Udział w przejeździe jest oczywiście bezpłatny. Każdy uczestnik LUXusowej Masy Krytycznej z Tomkiem Marczyńskim otrzymaokolicznościową kartę tzw. szprychówkę, uprawniającą do zakupu biletów na kursy Lux Expressu na trasie Rzeszów-Warszawa i z powrotem za 2 zł! Przygotowaliśmy też konkurs na najlepsze rowerowe przebranie.

Szprychówka Lux

szprychówka tył

 

szprychowka

szprychówka front

Trasa przejazdu masy krytycznej zaplanowana jest ulicami:

Rynek – Kościuszki – Plac Farny – Sokoła – Cieplińskiego – nawrotka – ks. Jałowego – Towarnickiego – Borelowskiego – Sondeja – Pułaskiego – Cieplińskiego – Mochnackiego – Hoffmanowej – Langiewicza – Akacjowa – Brzozowa – Wita Stwosza – Wyspiańskiego – Reymonta – Chłopickiego – Czarnieckiego – Jabłońskiego – Grottgera – plac Kilińskiego – Bardowskiego – Batorego – Orzeszkowej – Siemiradzkiego – Głowackiego – Piłsudskiego – Lwowska – Rejtana – Wierzbowa – Naruszewicza – Chopina – aleja Lubomirskich – 3 Maja – Kościuszki – Rynek
http://www.traseo.pl/mapa/luxusowa-masa-krytyczna/m/0/
Po masie krytycznej, około 20:30, organizujemy otwarte spotkanie dla rowerzystów z Tomkiem Marczyńskim w Kawa Rzeszowska, gdzie będzie można porozmawiać z aktualnym Mistrzem Polski o kolarstwie i nie tylko. Wstęp jest oczywiście darmowy.

RBO_tlo2

W imieniu naszego Stowarzyszenia, Tomka Marczyńskiego i Lux Expressu zapraszamy do udziału!

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS