Majowa Rzeszowska Masa Krytyczna z RBO 2015 i Jazdą Techniczną

Rzeszowska Masa Krytyczna wspólnie z Techniczną Jazdą Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza pomimo niezbyt optymistycznych warunków pogodowych wymasowała po raz kolejny Rzeszowskie ulice. Podczas przejazdu organizatorzy ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl zachęcali do poparcia projektu budowy przejazdów rowerowych który zgłosili do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 pod nazwą “Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa przejazdów rowerowych”.

Jak zwykle w każdy ostatni piątek miesiąca przed godziną 18:00 na Rzeszowskim Rynku spotkała się spora grupa rowerzystów którym nie są obce rowerowe problemy, dając dowód poparcia dla działalności aktywistów ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Rowerzyści na Rzeszowskim Rynku

Zgodnie ze zwyczajem odczekania kwadransu na spóźnialskich o godz 18:15 grupa licząca 280 osób ruszyła w stronę Politechniki Rzeszowskiej gdzie czekali już studenci.

18:15 startujemy Rzeszów Rynek

Po rozdaniu okolicznościowych szprychówek i niebieskich koszulek z logo “Techniczna Jazda PRz” z parkingu przed charakterystycznym budynkiem “V” peleton ruszył w dalszą drogę.

Politechnika Rzeszowska parking

Jak poinformowała “masowa liczarka” po dołączeniu studentów politechniki, cała grupa liczyła 340 rowerzystów dzięki czemu stała się najliczniejszą Masą Krytyczną w historii rzeszowskich przejazdów.

Rowerzyści są zawsze uśmiechnięci

Po przejechaniu przez osiedla Drabinianka, Zimowit i Mieszka I oraz okolice dworca PKP okrążenie miasta zakończyło się tradycyjnie na Rynku.

Rzeszowska Masa Krytyczna po przejeździe na Rynku

Dzięki partnerom Rzeszowskiej Masy Krytycznej rozlosowano kilkanaście nagród niespodzianek a były to: przeglądy rowerów w serwisie reBike.pl, torby i kubki od Politechniki Rzeszowskiej oraz Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Najmłodsza zwyciężczyni losowania

Tradycyjnie po przejeździe w mediach, rzeszow-news.pl i rzeszow.gazeta.pl ukazały się relacje z przejazdu Rzeszowskiej Masy Krytycznej a na Facebook’u pojawiły się pierwsze komentarze i opinie. Niestety nie wszystkie pochlebne 🙁

Rzeszowska Masa Krytyczna Facebook

Jak mówią sami organizatorzy – podczas przejazdów znajdzie się tzw. “oszołom” który swoje “OOOO frustracje” odreagowuje pisząc jadowite komentarze. Jednak obserwujemy że coraz większa grupa mieszkańców przychylnie patrzy na nasze działania. Odbieramy wiele głosów poparcia.

Jacek który uczestniczył po raz pierwszy w przejeździe stwierdził – Super przejazd !!! Ze względu na pogodę cały dzień miałem wątpliwośći, czy jechać. Pojechałem i nie żałuję. Fajna atmosfera.

Pamiętajcie że RzMK jedzie zawsze w każdy ostatni piątek miesiąca bez względu na pogodę i przelatujące smoki 😉

Organizatorzy Rzeszowskiej Masy Krytycznej

Zapraszamy serdecznie na kolejną Rzeszowską Masę Krytyczną 27 czerwca 2014 o godzinie 18:00 na rzeszowski Rynek.

Jeździj z RzMK i Żyj kolorowo 🙂

Więcej informacji o RBO 2015 i naszym projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.rbo.rzeszow.pl

autor: BaracudaV(Stowarzyszenie RR, organizator RzMK)

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS