Marcowa Masa Krytyczna – STOP Dyskryminacji

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszy w tym roku przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Po zimowej przerwie wracamy do cyklicznej jazdy po Rzeszowie – trzeba spalić zimowe kalorie 😀

Marcową Masą Krytyczną oficjalnie rozpoczniemy sezon rowerowy (dla tych co go kończą) – po tym czasie nie będzie już wymówek, że zimno – tylko jeździmy!

Drugim celem naszego wspólnego przejazdu jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy z którymi borykają się rowerzyści. Tym razem hasłem przewodnim jest : “STOP DYSKRYMINACJI” .

Chcemy zwrócić uwagę urzędników na wysokie krawężniki utrudniające jazdę rowerem, dyskryminujace ustawienia sygnalizacji świetlnej, niedostateczną ilośc miejsc parkingowych dla rowerów oraz inne rowerowe problemy.


Przejazd Masy Krytycznej to nasze małe święto Startujemy z rzeszowskiego rynku o godzinie 18:00. Jedziemy głównymi ulicami miasta, w eskorcie policji. i ok godziny 19:30 wracamy na rynek. W trakcie przejazdu przekażemy wszystkim uczestnikom okolicznościowe sprzychówki (pamiątkowe karty) które wezmą udział w losowaniu nagród. Do zdobycia profesionalna odzież rowerowa, oraz gadzety rowerowe. Udział w przejeździe jest bezpłatny.

TRASA:
http://www.traseo.pl/trasa/stop-dyskryminacji

Trasa ulic: Rynek – Kościuszki – Grunwaldzka – Piłsudskiego – Rejtana – Kopisto –Podwisłocze – Most Karpacki – Hetmaoska – Chrzanowskiej – Langiewicza – Bohaterów – Witeckiego – Wyspiaoskiego – Jałowego – Cieplioskiego – Sokoła – Matejki – Kościuszki – Rynek.

Nasi wolontariusze będą zbierać drobne datki do puszek, które posłużą do organizacji kolejnych imprez. Dodatkowo każdy z Was może wesprzeć naszą organizację przekazując 1% podatku rozliczając swój pit – więcej informacji na stronie https://rowery.rzeszow.pl/pit/

Zapraszajcie znajomych, pokażmy jak rowerowy jest Rzeszów.

https://www.facebook.com/events/1582678141772548/

DO ZOBACZENIA! PozdROWER 😉

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS