Relacje z przejazdów

Masowe podsumowanie

W 2011 roku w sierpniu i wrześniu członkowie Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl postanowili zorganizować legalne Masy Krytyczne i sprawdzić, czy znajdzie się stała grupa rowerzystów, którzy poprą swoją obecnością ideę masy. Szybko okazało się, że entuzjastów  przejazdów  przed miasto na dwóch kółkach nie brakuje.

W lutym minął rok od czasu, gdy RzMK jeździ po rzeszowskich ulicach regularnie co miesiąc i zdążyła się wpisać w krajobraz naszego miasta. Mamy już pierwszych wrogów w postaci zagorzałych kierowców, który w czasie naszych manifestacji otwierają szybę w samochodzie, machają ręką i wykrzykują coś w rodzaju „wy.…….ć” albo „po ścieżkach sobie jeździjcie” itp. itd. Na szczęście takie reakcję są bardzo rzadkie, gdyż w większości przypadków kierowcy i piesi bardzo pozytywnie reagują na nasz widok, chodź nie zawsze wiedzą o co w tej całej jeździe rowerowej chodzi.  W tym czasie nawet Policja, która na początku traktowała nas jako zło konieczne przekonała się do ekipy RzMK.

Frekwencja

W ostatnich dwunastu RzMK wzięło udział w sumie około 1820 uczestników, co daje nam średnią 152. Jest to dobry wynik jak na pierwszy rok jeżdżenia. Dla porównania krakowska masa, która ma wiele dłuższą tradycję gromadziła średnio 270 uczestników w 2012 roku.

W tym roku skupimy się na poprawie jakości masy poprzez różne działania, o czym będziemy Was informować na bieżąco i na pewno w czasie jednej z letnich imprez przekroczymy 500 uczestników!

Pozdrower.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.