Miasteczko rowerowe

Miasteczko rowerowe mieści się przy ulicy ks. Józefa Sondeja w Rzeszowie w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Jest to 40-arowy teren zaadoptowaną infrastrukturą drogową. Znajduje się tu sygnalizacja świetlna, drogi rowerowe, pomniejszone drogi dla samochodów, mini rondo, znaki drogowe, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Są też ławki na odpoczynek. Teren jest monitorowany i ogrodzony. Idealne miejsce do nauki jazdy rowerem dla dzieciaków.


Można tutaj organizować specjalne szkolenia dla grup przedszkolnych, trzeba się uprzednio skontaktować z Zarządem Zieleni Miejskiej aby włączyli zasilanie sygnalizacji świetlnej.

Miasteczko ruchu drogowego czynne jest codziennie dla wszystkich mieszkańców bezpłatnie w godz. od 6.30 do 22.00. Jest też tabliczka informacyjna która informuje o tym czego nie wolno robić – brak informacji o znakach i ich znaczeniu. Do miasteczka nie da się bezpiecznie dojechać rowerem gdyż brak infrastruktury rowerowej w okolicy, a dojazd ograniczają wysokie krawężniki przeciwczołgowe – radzimy uważać, aczkolwiek miejsce godne uwagi.