Mikołajki bez barier

Wizyta Rafała Wilka w ZS. Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

 

Dzięki m.in. naszym działaniom udało się zorganizować wizytę wybitnego rzeszowskiego sportowca, Rafał Wilka w szkole im. UNICEF z okazji mikołajek.

Mikołajki bez barier

Dzieciaki wiedziały, że ktoś ich odwiedzi, lecz do końca nie były pewne kto. Latem Janek, jeden z uczniów szkoły UNICEF,  dostał w użyczenie od lokalnej firmy Multibiuro Rzeszów Sp. z o.o. której prezesem jest Daniel Kunysz (obecny Radny Miasta Rzeszowa VIII Kadencji i jednocześnie  Prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl) rower poziomy (Handbike), który był jego marzeniem. Janek powiedział wtedy, że spełnieniem jego kolejnego marzenia byłoby spotkanie z jego idolem, mistrzem świata i olimpijskim, multimedalistą, Rafałem Wilkiem. Nasze stowarzyszenie postanowiło spełnić również to marzenie i dzięki działalności członków Artura Majdańskiego i Małgorzaty Gałdy udało nam się to dzisiaj urzeczywistnić.

Podczas wjazdu Rafała na salę rozgrzmiała burza oklasków i zachwytów dzieciaków. Dla nich to była wielka niespodzianka.

Artur Majdański (fot.A.Turoń)

Jako Stowarzyszenie będziemy dalej działać aby rower łączył nas wszystkich. Jak tylko pogoda będzie przyjaźniejsza postaramy się urządzić na rzeszowskich Bulwarach zajęcia integracyjne, może jakieś zawody czy wyścigi.

 

Rafał opowiadał dzieciakom o swoim życiu, pierwszych zmaganiach z niepełnosprawnością oraz walce by żyć i robić to co się lubi.

Rafał Wilk (fot. A.Turoń)

 

Następnie kilka oficjalnych słów od Prezesa Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl i jednocześnie od niedawna Radnego Miejskiego Daniela Kunysza. W międzyczasie Rafał Wilk dostał od dzieciaków symboliczny prezent (ten trzymany na kolanach) i jak widać, uśmiech na twarzy Rafała.

Od lewej, Janek, Rafał Wilk i Daniel Kunysz (fot. A.Turoń)

W takiej chwili nawet słońce potrafiło pokazać swoje pogodne oblicze i przez okna zaglądało do sali pełnej radosnych dzieciaków. Dyrekcja szkoły dziękuję Rafałowi za przyjazd i poświęcenia czasu dla uczniów szkoły. Dla wielu z nich będzie to duży impuls do zwiększenia wysiłków jakie ponoszą w codziennym życiu

fot. A.Turoń

Dyrekcja szkoły dziękuje Rafałowi Wilkowi za przyjazd i poświęcenie czasu dla uczniów szkoły.

fot. A.Turoń

Poniżej sprzęt używany przez uczniów nie tylko do sportu, ale również codziennej rehabilitacji. Na ostatnim zdjęciu rower z którego korzysta Janek do treningów. Przekazany od firmy Multibiuro Rzeszów Sp.z.o.o.

A to cała ekipa która zorganizowała dzisiejsze wydarzenie.

od lewej: Artur Majdański, Piotr Woliński, Małgorzata Gałda, Rafał Wilk, Daniel Kunysz, Piotr Małecki, Arkadiusz Turoń (fot. A.Turoń)

 

Po całym wydarzeniu jeszcze wizyta w gabinecie pani dyrektor gdzie Rafał podpisywał pamiątkowe karty. Karty z autografami to pamiątka dla uczniów szkoły. Porozmawialiśmy tez o codziennej pracy w szkole, jej potrzebach i problemach. Poruszony został problem braku sal lekcyjnych. Bo wbrew pozorom dużego budynku, w szkole tej jest duże zapotrzebowanie na małe sale lekcyjne. Specyfika szkoły to klasy które liczą od 4 do maksymalnie 14 uczniów. Wynika to zarówno z przepisów jak i bardzo zindywidualizowanych toków nauczania.

Cała ta spontaniczna akcja zorganizowana jako oddolna inicjatywa członków Stowarzyszenia pokazuje jak niewiele trzeba żeby spełnić MARZENIA dzieci. Mamy skromne potrzeby dzieciaków, pomysł jak je spełnić i drobny gest lokalnej firmy, to idealny przepis sprawiający, że się jednoczymy. Chcielibyśmy żeby ta akcja była wzorcem dla innych, chcących dać coś od siebie. Nie bójmy się prosić i nie bójmy się dawać.

zespół Rowery.Rzeszow.pl

Pozdrower

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS