Niedziela na rowerze v.31

Niedziela na rowerze v.31

Ratusz rzeszowski

Ratusz rzeszowski

31 edycja Niedzieli na Rowerze. Choć ta niedziela nie zawsze jest niedzielą. Tym razem czysto męskie grono. Ja (Arkadiusz Turoń), Daniel Heros Kunysz, Darek Dryja, Andrzej Prajsnar i Tadeusz. Ruszyliśmy 10ięć po 10tej. Pierwszy etap wycieczki zakończyliśmy na placu Farnym. Tam wystawiony był Dzwon Niepodległości, odlany z tytułu 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ufundowany został przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Rota – Marii Konopnickiej. Po odzyskaniu niepodległości była jedną z propozycji na hymn Polski.

Każdy chętny mógł dzisiaj nim zadzwonić. Obok niego była wystawiona księga pamiątkowa gdzie umieściliśmy nasze wpisy. Ruszyliśmy dalej. Ostrożny wyjazd z miasta, i od ul. Lubelskiej drogami rowerowymi lub spokojnymi bocznymi uliczkami. Przejeżdżamy obok zaczarowanego domku. Gratulujemy właścicielowi pomysłu na oryginalną elewację.

Zaczarowany domek

Objechaliśmy lotnisko w Jasionce

Lotnisko Jasionka

Lotnisko Jasionka

i wjechaliśmy do lasu “Bór Głogowski”. Tam trasą “Czerwony Szlak Eurogalicji” dojechaliśmy do leśnego jeziorka “Solina”. Tam krótki postój regeneracyjny i rozmowy na temat Rzeszowa. Jako że słoneczko coraz niżej wracamy. Jedziemy przez Wysoką Głogowską, Tajęcinę, Jasionkę i Trzebownisko. Do Rzeszowa wjeżdżamy przez ulicę Ciepłowniczą obok elektrociepłowni..

Wyświetlacz ITPOE

Na skrzyżowaniu z  ul. Rzecha rozdzielamy się już każdy w swoją drogę. Czy to ostatnia edycja w tym roku? Się zobaczy. Pogoda na rower jest zawsze, tylko ubranie trzeba dostosować.

Miraż świetlny

Na koniec wizualizacja dzisiejszej wycieczki https://www.relive.cc/view/1960531475
DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS