Rowery vs. SLA (Oświadczenie)

Oświadczenie

W związku z pewnymi niejasnościami dotyczącymi mojej osoby, chciałbym wytłumaczyć sytuację.

Ponad dwa lata temu po niefortunnym wypadku na rowerze zaczęły się problemy z moim zdrowiem. Konkretnie wada wymowy. Początkowo nie stanowiło to problemu z komunikacją między ludzką czy w organizacjach wyjazdów rowerowych lub Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Lecz z upływem czasu problem mowy zaczął się pogłębiać. Rozpocząłem konsultacje medyczne, początkowo w „NTM Szpitalu Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej”, a następnie w „Oddział Kliniczny Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie” pod opieką którego pozostaję. W styczniu tego roku po zakończeniu badań została postawiona diagnoza – „choroba neuronu ruchowego”, a bardziej znana nazwa to „stwardnienie zanikowe boczne” zwane też SLA. Jest to choroba nieuleczalna i postępująca. Nie istnieje na to lekarstwo, obecna medycyna pozwala jedynie spowolnić jej rozwój. Istotą SLA jest porażenie neuronów ruchowych, które prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji do śmierci. Choroba nie jest zaraźliwa, naukowcy przypuszczają, że jej przyczyną jest nałożenie się czynników genetycznych i środowiskowych. Obecnie u mnie spowodowała niemal kompletny paraliż nerwów podjęzykowych co powoduje że straciłem mowę, co utrudnia komunikację ze mną. Niestety choroba nadal postępuje..

więcej o SLA: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/stwardnienie-zanikowe-boczne-sla-als-przyczyny-objawy-i-leczenie_38774.html

W związku z tym że pomimo nieuleczalnej choroby dalej realizuję się społecznie i chce zmieniać świat na lepsze wszyscy którzy chcą się ze mną skontaktować czy to w sprawach rowerowych, czy innych, proszę o kontakt mejlowy, a w pilnych przypadkach sms-owy. Obecnie to jedyne kanały komunikacji ze mną.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość

Rowerowymi pozdrowieniami

mgr Arkadiusz Turoń

sekretarz Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl

[email protected]

603 742 607

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS