Poszerzenie ścieżek nad Wisłokiem – apel do radnych

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie nad tegorocznym budżetem. W projekcie po raz kolejny nie przewidziano poszerzenia ścieżek nad Zalewem – środki wystarczą na wykonanie zaledwie kolejnych kilkuset metrów. Wysłaliśmy w tej sprawie do radnych apel.

Serial pt. “Poszerzenie ścieżek nad Wisłokiem” trwa już od ponad trzech lat. Za każdym razem wykonanie tej inwestycji było tuż, tuż. W efekcie na koniec ubiegłego “udało się” wybudować zaledwie ok. 500-metrowy odcinek w okolicy Lisiej Góry. Czas skończyć tą kpinę z mieszkańców miasta, tłumnie wypoczywających nad Zalewem, i wpisać odpowiednie środki do budżetu miasta. Mogą to zrobić radni na jutrzejszej sesji.

 

Szanowni Państwo Radni,

Rzeszowskie Bulwary to najpopularniejsze miejsce wypoczynku mieszkańców miasta. W dni wolne wypoczywa tam po kilka tysięcy rzeszowian w każdym wieku, w tym także rodziny z dziećmi. Oddają się oni różnym aktywnościom – spacerują, biegają, jeżdżą na rowerze czy na rolkach.

Na odcinku od Zapory do Lisiej Góry mają do dyspozycji wąską, zaledwie trzymetrową ścieżkę. Panuje na niej tłok, przez co często dochodzi do niebezpiecznych i niekomfortowych sytuacji. Sytuację może poprawić jedynie jej  poszerzenie. Projekt takiej inwestycji jest gotowy już od ponad dwóch lat.

Jest to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Rzeszowa. Co więcej, jest ona zapowiadana przez Urząd Miasta co najmniej od 2011 roku. Do tej pory udało się zrealizować jedynie ok. 500-metrowy odcinek w okolicy Lisiej Góry. Fakt, że przez te lata nie udało się załatwić tak ważnej dla mieszkańców sprawy, mającej ogromny wpływ na jakość życia w Rzeszowie, pokazuje, jakie są priorytety działania Urzędu Miasta.

Nie da się prowadzić polityki miasta przyjaznego mieszkańcom za oszczędności z przetargów. Zwracamy się do Państwa z apelem o wpisanie do budżetu Miasta środków na całość tej inwestycji. Czas przełamać tą urzędniczą niemoc i pokazać, że miasto przyjazne mieszkańcom to nie jest tylko hasło, ale realna polityka Miasta.

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS