Punkt rowerowy – Circle K Rejtana (myjka rowerowa, kompresor)

Na stacji benzynowej Circle K przy  Tadeusza Rejtana 18 powstał pierwszy w Rzeszowie Punkt Rowerowy. Jest to jedyny taki punkt w mieście! Podczas gdy inne stacje benzynowe inwestują w specjalne odstraszające komunikaty, Circle K traktuje rowerzystów jak przyjaciół i pozytywnym gestem zaprasza nas na zakupy.

Punkt rowerowy statoil rzeszów myjka rowerowa

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów – myjka rowerowa

Punkt Rowerowy wyposażony jest w specjalny uchwyt na którym wieszamy rower. Tuż obok znajduje się wąż z bieżącą wodą i regulowanym zraszaczem o niskim ciśnieniu (zwykły ogrodowy wąż ok 3m) którym możesz opłukać rower. Brakuje tylko jakiegoś wiadra z wodą płynem i szczotką, ale to drobnostka.

 

Po prawej stronie znajdziemy kompresor przystosowany do wentylków samochodowych ze zmniejszonym ciśnienem dostosowanym pod rowery. Pamiętajcie aby nie przekraczać zalecanego ciśnienia w oponach (informacje o tym ile barów możesz wpompować znajdziesz nadrukowane na oponie).  Na stacji można otrzymać również dodatkowe końcówki do różnych typów wentyli.

Punkt rowerowy statoil rzeszów kompresor rowerowy

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów – kompresor rowerowy

Stacja Statoil oferuje również dodatkowe wsparcie dla rowerzystów poprzez użyczenie kluczy do naprawy rowerów, oraz dodatkowych końcówek do pompowania kół dostępnych na zapleczu. Można również odpocząć, zrobić zakupy i zjeść coś ciepłego na stacji.

Punkt rowerowy statoil rzeszów rejtana

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów ul. Rejtana

Punkt Rowerowy przy stacji Circle K cieszy się sporą popularnością wśród rowerzystów nawet w niedzielę rano ustawiają się kolejki. Jest to bardzo pozytywny gest w stronę rzeszowskich rowerzystów, widać że zarządcy stacji dostrzegają potencjał drzemiący w rowerach, tym bardziej że stacja Statoil zlokalizowana jest na skrzyżowaniu głównych ciągów rowerowych, oraz przy nowo powstającym szlaku turystycznym Polski Wschodniej Green Velo.  Bardzo nowoczesny sposób promowania swoich usług, podstawa fundraisingu pojęcia, które rzeszowskim urzędnikom nie jest znane.

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów - zaprasza

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów – zaprasza

 

Pamiętajmy żeby z rozsądkiem korzystać z wody która udostępniana jest nieodpłatnie.  Statoil zaprasza wszystkich rowerzystów na zakupy i odpoczynek na stacji.

Pamiętajmy żeby z rozsądkiem korzystać z wody która udostępniana jest nieodpłatnie. Statoil zaprasza wszystkich rowerzystów na zakupy i odpoczynek na stacji.

Pamiętajmy żeby z rozsądkiem korzystać z wody która udostępniana jest nieodpłatnie. Statoil zaprasza wszystkich rowerzystów na zakupy i odpoczynek na stacji.

 

Mamy nadzieję że inne firmy wezmą przykład i pójdą w ślad za Statoil. Mamy również nadzieję że rzeszowscy urzędnicy nauczą się współpracować z rowerzystami oraz lokalnymi firmami celem wspólnego dobra.

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów instrukcja

Punkt rowerowy Statoil Rzeszów – instrukcja

 

Statoil

i droga jest prosta…

DZIĘKUJEMY!

 

Czekamy na kolejne tego typu inwestycje które będziemy promować na naszych stronach. Nasze stowarzyszenie inspiruje również lokalne firmy do stawiania bezpiecznych stojaków rowerowych u-kształtnych, wkrótce zamieścimy więcej informacji. PozdROWER 😉

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS