RBO 2016: Rowery górą!

Do trzech razy sztuka! Budowa przejazdów rowerowych zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie realizowana w przyszłym roku. Dziękujemy za wsparcie!

Projekt “Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej – budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych” zdobył w 2879 głosów i zajął pierwsze miejsce na liście zadań ogólnomiejskich. Projekt zakłada budowę przejazdów w miejscach, gdzie drogi rowerowe urywają się przed skrzyżowaniem.

2015-07-15 19.03.54

Al. Kopisto przy wjeździe do Millenium Hall. Pierwsze miejsce na liście przejazdów do wykonania.

Projekt warty 1,5 mln zł zajmuje się problemem braku przejazdów kompleksowo. Dzięki niemu powstaną przejazdy w całym mieście, m.in. na al. Kopisto przy wjeździe do Millenium Hall i wzdłuż Okulickiego. Dzięki temu uda się załatać dziurawą sieć dróg rowerowych w Rzeszowie i naprawić nieudolność drogowców, którzy przez lata nie potrafili zająć się problemem.

Cały projekt na naszym dysku: https://drive.google.com/file/d/0B8gxq0DZpznoVERwbTIxR3hpcWM/view?usp=sharing

To nie jedyna rowerowa inwestycja w RBO. W części osiedlowej budżetu został wybrany projekt “Budowa placu zabaw oraz siłowni na wolnym powietrzu wraz z edukacyjną ścieżką rowerową dla dzieci na os. Budziwój, ul. Budziwojska”.

Sukces w budżecie obywatelskim pokazuje, że mieszkańcy chcą lepszej infrastruktury rowerowej. Nie może on jednak zastępować udziału mieszkańców w tworzeniu pozostałych 99,5 % budżetu miasta, ani działań urzędników na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej, jako pełnoprawnego środka transportu. Zwłaszcza, że inwestycje w RBO muszą wykonane w ciągu jednego roku; bez gotowych projektów jest to prawie niemożliwe. Dlatego będziemy się starać, żeby rowerowe inwestycje były wpisane do budżetu ogólnego, przede wszystkim opracowanie projektów nowych dróg rowerowych. Liczymy na współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, który od niedawna zajmuje się polityką rowerową.

Lista wszystkich wybranych projektów: http://bip.erzeszow.pl/file/58314/Wyniki%20RBO%20na%202016%20rok.pdf

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS