Masa Krytyczna Relacje z przejazdów

Relacja z sierpniowej Masy Krytycznej – pożegnanie lata i finał KaskAkcji

30 sierpnia – piękna pogoda, upał. Ale nie był to zwykły letni dzień, Dziś było inaczej niż zwykle. RzMK ruszyła tym razem wyjątkowo o godzinie 19. Trasa łatwa, choć kręta, krótka, ale pełna niespodzianek. Na rzeszowskim Rynku stawiło się ok 250 miłośników rowerów.

Tym razem jechaliśmy pod hasłem „Pożegnanie Wakacji”, ale też zakończenie będące finałem akcji #KaskAkcja, czyli rozdawanie kasków przez sponsora sierpniowego przejazdu Centrum Handlowe Plaza Rzeszów, któremu serdecznie dziękujemy!

Używanie kasku w czasie jazdy na rowerze to powinna być sprawa obowiązkowa. Rozbite kolano czy łokieć to nic z rozbitą głową. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Sierpniowa Masa Krytyczna zakończyła się wyjątkowo. Niemalże 250 osób wjechało na dach Centrum Handlowego. Był grill, były nagrody, profesjonalna oprawa audio-wizualna, DJ zapewniający rozrywkę oraz pamiątkowe zdjęcia z widokiem na panoramę miasta. Rozpoczęta w tym roku akcja #KaskAkcja przez Centrum Handlowe Plaza Rzeszów miała za zadanie zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa i zwiększenie jej świadomości wśród użytkowników dwuśladów. Przez okres wakacji udało się rozdać ponad 500 kasków rowerowych! Używajcie Ich. To nie wstyd jechać w kasku. To Modne i Mądre! Cieszymy się, że tak pięknie mogliśmy tego dnia podsumować tę akcję i koniec wakacji! Podczas przejazdu rozdaliśmy około 250 szprychówek oraz dla najmłodszych vouchery do Placu Zabaw Kinderplaneta. Fundatorem obu podarunków było również Centrum Handlowe Plaza Rzeszów – dziękujemy!

Pamiętając również, że koniec wakacji oznacza dla młodzieży powrót do szkół, firma Lobos z Krakowa z oddziałem w Rzeszowie przekazała Nam nagrody w formie piórników oraz saszetek biodrowych. Serdecznie dziękujemy! Stowarzyszenie również zdecydowało się przekazać powerbank jako nagrodę, co jeszcze dodatkowo powiększyło sporą już pulę prezentów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wszystkim kolegom z zabezpieczenia tj: Nightskating oraz BikeTeam Rzeszów, którzy zadbali o Wasze bezpieczeństwo podczas przejazdu.

Fotografie z przejazdu znajdują się pod tym linkiem.

Za miesiąc ostatnia Masa Krytyczna w tym roku. To także czas na pewne podsumowania i poszukiwanie osób chętnych do współpracy. Jeżeli czujesz, że możesz razem z Nami tworzyć coś dla rzeszowskich rowerzystów zgłoś się do Nas po zakończeniu Masy Krytycznej. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.