Newsy Relacje z przejazdów

Relacja z Zakończenia Sezonu Rowerowego 2019 w Rzeszowie

20 października piękna pogoda jak na tą porę roku, ale nie był to zwykły jesienny dzień. Dziś było inaczej niż zwykle. Rajd rowerowy z okazji zakończenia sezonu rowerowego w Rzeszowie ruszył w niedzielę o godz. 12. Trasa łatwa, krótka. Na rzeszowskim Rynku stawiło się ok 265 miłośników rowerów i dwa pieski. Naszym celem były bulwary obok Lisiej Góry. Był grill, były nagrody, których fundatorem było „Miasto Rzeszów – stolica innowacji”. Na ten cel przeznaczono 15 zestawów dla 15 szczęśliwców, czyli: koszulki, długopisy, opaski odblaskowe, przewodniki rowerowe oraz plecaki sznurkowe – wszystko oprawione logiem: Rzeszów stolica innowacji. Serdecznie dziękujemy!

Z naszego zaproszenia skorzystało Kolbuszowskie Towarzystwo Retrocyklistów na pięknie odrestaurowanych zabytkowych rowerach w równie gustownych odzieniach. Gratulujemy zapału i pomysłowości. Z relacji udało się dowiedzieć, że były to przedwojenne rowery! W rajdzie brali udział członkowie grupy GorliceBike, a także właściciele serwisu i wypożyczalni rowerów Rowery Madej z Iwonicza, którzy zbierali podpisy pod projektem budowy rowerostrady Solina-Zakopane. Dopingujemy ich, aby się udało! Udział w przejeździe brali także członkowie innych Stowarzyszeń oraz mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

Cieszymy się, że tak pięknie mogliśmy tego dnia podsumować zakończenie sezonu!

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za przybycie i wszystkim kolegom i koleżankom z zabezpieczenia, tj.: BikeTeam Rzeszów, Nightskating, Queens of the Road, Policji za zabezpieczanie i prowadzenie naszych przejazdów, załodze karetki pogotowia CM Medyk, Urzędowi Miasta Rzeszowa za pomoc i przychylność w organizacji takich wydarzeń.

Ostatni akapit przeznaczymy na zimowy sen… zimowe plany. Z pewnością w planach mamy ustalenie budżetu na rok 2020, a także wypełnienie formalnych dokumentów. Ponadto mamy zadanie określenia możliwości i celów, jakie chcemy osiągnąć lub podtrzymać w przyszłym roku – to także wyzwania, którym musimy stawić czoła. Przez zimę będziemy organizować spotkania członków Stowarzyszenia oraz Zarządu, aby toczyć produktywne dyskusje i wyciągać wnioski na przyszłość. W listopadzie postaramy się nawiązać kontakt z podmiotami, z którymi w tym roku podjęliśmy się współpracy lub kolejny już rok współpracowaliśmy, aby obie strony wyraziły chęć do działania i mogły uwzględnić siebie w planach na rok 2020. Z punktu widzenia Stowarzyszenia, z pewnych powodów dla niektórych wiadomy był to dla Nas emocjonalnie bardzo trudny czas, który wymagał od nowego Zarządu sporego poświęcenia i zaangażowania. Działania których się podjęliśmy pozwoliły Nam nabyć sporo doświadczenia i wiedzy, które mamy nadzieję zaprocentują w przyszłym roku!

Pozdrower i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.