Rowerowa Gra Miejska

943566_633006736725231_1177154375_n

6 maja, wraz z organizatorami XX Rzeszowskich Juwenaliów, zorganizowaliśmy Rowerową Grę Miejską, w której udział wzięli studenci z zagranicy, przebywający w naszym mieście w ramach programu Erasmus oraz zawodnicy, którzy zgłosili chęć udziału w grze.

Dwuosobowe zespoły przed startem otrzymały mapę Rzeszowa z zaznaczonymi punktami.  Zawodnicy mieli do wykonania szereg zadań, rozmieszczonych w różnych charakterystycznych miejscach w Rzeszowie. Część z nich była koordynowana i oceniana przez organizatorów. I tak np. pod bramą WSK trzeba było skonstruować z papieru własny model samolotu, a odległość jego pierwszego lotu wpływała na ilość otrzymanych przez drużynę punktów. Na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej uczestnicy zmierzyli się z dwoma łamigłówkami, a pod Teatrem Maska musieli odgadnąć nazwy postaci z popularnych bajek. Pozostałe zadania wymagały większej sprawności fizycznej – na okrągłej kładce poszedł w ruch hula-hop, pod Halą na Podpromiu piłka do siatkówki, a w Millenium Hall należało przejechać przez tryskającą fontannę. Pojawiło się również kilka miejsc, w których trzeba było jedynie odpowiedzieć na otrzymane przed startem pytania. Cała trudność polegała na tym, że w miejscach tych nie było organizatorów, tak więc uczestnicy sami musieli znaleźć na nie odpowiedzi.

Końcowa klasyfikacja była ustalana na podstawie punktów uzyskanych ze wszystkich zadań, nie miał znaczenia czas, w jakim drużyna zadania ukończyła. Najlepiej poradził sobie polski zespół “ArchiTeam”, drugie miejsce również przypadło naszym rodakom z zespołu “Skradziony rower”, jako trzeci uplasował się turecki duet “Sneider”.

Imprezę zakończył rowerowy grill, aby zregenerować siły po kilku godzinach intensywnej rywalizacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i wiele emocji. Mamy nadzieję, że gra się podobała i będziemy starać się, aby imprez rowerowych w naszym mieście było coraz więcej.

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS