Rowerzyści zimą

Kalendarzowa zima już  za pasem, tym czasem w Rzeszowie i na Podkarpaciu mamy już za sobą pierwsze opady śniegu i mrozy, dochodzące do kilku stopniu również  w ciągu dnia. Całorocznych rowerzystów wciąż przybywa. Jest wśród nich wielu pasjonatów kolarstwa, zawodników-amatorów chcących zachować formę w zimie. Duży procent stanowią także cykliści używający tego środka transportu ze względów ekonomicznych, dojeżdżających codziennie w ten sposób w deszczu, wietrze i śniegu do pracy. Jak bezpiecznie i komfortowo przejechać przez zimę?

 

Głównym  utrudnieniem są z pewnością niskie temperatury i szybko zapadający zmrok – bardzo prosimy:  pamiętajcie o odblaskach i wymaganym oświetleniu swoich jednośladów!  Trudne warunki na drogach i ścieżkach rowerowych sprzyjają upadkom i przykrym kontuzjom. Są jednak kraje, takie jak Norwegia, Islandia czy Szwecja, gdzie pomimo dalece trudniejszym warunkom pogodowym i ekstremalnie krótkiego dnia,  na ulicach „roi” się od rowerów i  świetnie widocznych rowerzystów.

 

Wszyscy zimowi rowerzyści mają swoje sposoby i triki, których używają na co dzień.  Są też ważne fakty medyczne oraz techniki jazdy,  o których z pewnością warto wiedzieć, decydując się na jazdę o tej porze roku. Wiele cennych porad, faktów, infografik  oraz skutecznych sposobów  na rozgrzanie się podczas jazdy prezentuje  w najnowszym wpisie na swoim blogu, pt. „Zima na rowerze” https://www.dadelo.pl/blog/zima-na-rowerze/ , do  którego lektury serdecznie zapraszamy.  Materiał powstał w współpracy z  http://www.dadelo.pl

 

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS