Rzeszowianin objedzie Polskę na rowerze dla chorego Mateuszka

rzeszowianinNazywam się Bartosz Boczar, mieszkam w Rzeszowie i mam 27 lat. We wrześniu będę bronił pracy magisterskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Jako, że jest to mój ostatni wolny czas przed podjęciem stałej pracy, postanowiłem w te wakacje zorganizować samotną wyprawę rowerową dookoła Polski (wyjazd 31.07, dystans ok. 3500 km. czas trwania ok 31 dni). Trasa zaczyna się w Rzeszowie i pierwszym większym miastem na który pokieruje swoje dwa koła będzie Przemyśl. Kolejne dni będę pokonywał wzdłuż wschodniej granicy państwa, mijając Biłgoraj, Zamość, Chełm, Biała Podlaska koło Białegostoku w stronę krainy jezior- Mazury.

Podczas całej mojej wyprawy największą uwagę chcę zwrócić właśnie na tamten rejon, prócz zobaczenia przepięknych kanałów łączących poszczególne akweny wodne, jeziora jak i miastrzeszowianin5a: Augustów, Suwałki, Giżycko, Mikołajki, Mrągowo w stronę Lidzbarka Warmińskiego do Braniewa, gdzie zaczyna się etap podróży wzdłuż Morza Bałtyckiego. Przemierzając północną linię brzegową naszego kraju zamierzam przejechać przez Trójmiasto, Hel (jeśli czas tylko pozwoli), Łeba, Ustka, Kołobrzeg, Międzyzdroje aż do Szczecina. Trzeci etap będzie prowadził wzdłuż zachodniej granic państwa: Kostrzyn nad Odrą, przy granicy Frankfurt nad Odrą, Krosno Odrzańskie, Bolesławiec, Karpacz. Ostatnim i zapewne najtrudniejszym etapem mojej wyprawy będzie południowa ściana Polski. Planuję przejechać przez: Kłodzko, Prudnik, Racibórz, Wisłę i w stronę Rabki Zdrój. Chciałbym i mam nadzieję, że czas pozwoli odwiedzić Zakopane. Jeśli czasu zabraknie, kierować będę się w stronę Nowego Targu, Nowy Sącz, Dukla, Cisna, Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne i w stronę Rzeszowa gdzie wyprawa ma dobiec końca.

rzeszowianin4

Głównym celem mojej wyprawy jest pomoc dla chorego Mateuszka, który urodził się 4 miesiące przed planowanym terminem. Mateusz ma dopiero 3 lata i przeszedł już 3 poważne operacje, zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe ponadto widzi tylko na jedno oko. Niestety ale do chwili obecnej nie siedzi, ani nie chodzi samodzielnie. Pomoc polega na zbiórce pieniędzy na specjalny kombinezon, który poprawia napięcie mięśni i można go używać w chodziku.

rzeszowianin8

Całą trasę, przebieg i relacje z wyprawy będzie można śledzić na specjalnie założonym koncie na portalu społecznościowym Facebook oraz na blogu prowadzonym przeze mnie. Ponadto cała akcja będzie opisana w gazecie codziennej Nowiny dnia 24.06.2016, nagłośniona w Akademickim Radio Centrum 89.0 FM oraz staram się by telewizja TVP Rzeszów również włączyła się do akcji promocyjnej.

rzeszowianin3

Obecnie szukam firm, osób prywatnych, które chciałyby wspomóc leczenie Mateuszka czy po przez wpłatę dowolnej darowizny na konto w fundacji w której jest Mateusz czy też wpłaty zależnej od przejechanych przeze mnie kilometrów. Posiadam specjalnie przygotowaną przyczepkę rowerową na której jest miejsce przygotowane dla potencjalnych sponsorów.

 

Z góry dziękuje i liczę na owocną współpracę .


Bartosz Boczar

Dane kontaktowe:

Tel. 796727047

e-mail: [email protected]

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

tytułem: 27404 Smith Matthew darowizna na pomoc i ochronę zdrowia wr


http://wyprawydladzieci.blogspot.com/ | https://www.facebook.com/wyprawydladzieci/

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS