Relacje z przejazdów Stowarzyszenie

Rzeszowska Masa Krytyczna „Wracamy na rzeszowskie ulice”

Kwiecień 2019 – relacja

Zaczynamy sportowy weekend.

26 kwietnia zbierać się zaczęliśmy już od 17:15, tak by wszystkim wolontariuszom wyznaczyć role i zadania na ten przejazd.

O godz. 18 tradycyjnie ruszyliśmy. Hasłem tegorocznej pierwszej RzMK. było „Wracamy na rzeszowskie ulice” ale ruszyliśmy na ulice także z innym hasłem a mianowicie „RzMK z Ultramaratonem Podkarpackim”. Wielu członków stowarzyszenia Rzeszow.Rowery.Pl wzięło w dniu następnym udział w zabezpieczeniu fragmentów trasy VI UP prowadząc punkt żywnościowy nad zalewem a także patrolując i kibicując maratończykom.

Przyszła wiosna a więc czas na wyruszenie na drogi i szlaki rowerowe To czas również na przegląd sprzętu, infrastruktury rowerowej a przede wszystkim przypomnienie kierowcom o naszym istnieniu o tym, że jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W wyniku przeglądu infrastruktury rowerowej stwierdziliśmy zniknięcie w wyniku błędu lub niedopatrzenia urzędników fragmentu ścieżki rowerowej na ulicy Lubelskiej przy nowym budynku Urzędu Marszałkowskiego. Tędy też wiodła trasa naszego przejazdu. Wyniku licznych protestów  dzięki Wam odzyskaliśmy ścieżkę rowerową.

Nie możemy zapominać o kulturze jazdy i naszym bezpieczeństwie, które w znacznym stopniu zależy od nas samych.

Na pierwszej w tym roku Rzeszowskiej Masie Krytycznej było nas aż 200 osób, coś wspaniałego! Pogoda dopisała mimo silniejszych podmuchów wiatru. Każdemu z Was dziękujemy za obecność, dzięki Wam pokazaliśmy, że rowerzyści to liczna grupa z którą należy się liczyć. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i mam nadzieję widzimy się za miesiąc w jeszcze większym składzie.

I jeszcze podsumowanie zbiórki do puszek. Wsparliście nas kwotą 124 zł i 3 groszy. Z funduszy tch postaramy się o cenną niespodziankę na kolejnym majowy przejazd.

Adam ”Klaudiusz” Styś – redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.