Masa Krytyczna Relacje z przejazdów

Relacja z kwietniowej Rzeszowskiej Masy Krytycznej

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku rozpoczęliśmy sezon bardzo nietypowo z powodu panujących obostrzeń i limitów. Paradoksalnie właśnie z tych powodów doszliśmy do pomysłu organizacji indywidualnych przejazdów i mogliśmy wyjątkowo wyjechać poza granice Rzeszowa. Celem podróży była siedziba partnera przejazdu Pan Rower – sklep i serwis rowerowy w Tyczynie przy ul. Grunwaldzkiej 42, któremu serdecznie dziękujemy za stworzenie punktu odbioru szprychówek i przekazanie nagród dla uczestników. Do dyspozycji uczestników były dwie trasy liczące około 20km.
https://www.traseo.pl/trasa/rzmk-04-2021-trasa-1
https://www.traseo.pl/trasa/rzmk-04-2021-trasa-2
Pierwsza trasa wiodła wzdłuż rzeki, zaś druga przewidywała przystanek w miejscu abstrakcyjnym na ul. Lubelskiej pod gmachem Urzędu Marszałkowskiego. Z powodu jego budowy od 2019 rowerzyści utracili fragment ścieżki rowerowej. Ponieważ doskonale pamiętamy szumne zapowiedzi urzędników o rychłym przywróceniu ścieżki, skupiamy się na przypomnieniu i uświadamianiu o faktycznym obrazie tej sytuacji.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 74 osoby wśród których podczas relacji live przez kanały Facebook oraz Instagram zostały rozlosowane nagrody, które ufundowali:
– Pan Rower – sklep i serwis rowerowy w Tyczynie,
– patronat medialny: Radio ESKA
– patronat medialny: Radio WAWA

Cieszymy się, że mogliśmy choćby w takim stopniu podjąć się z Wami przejazdu we wspólnym celu i promowania roweru jako środka podróży. Z ogromną chęcią wyczekujemy momentu gdy będziemy mogli już wspólnie przejechać rzeszowskimi ulicami!
Zapraszamy do galerii z przejazdu!

Pozdrower!

Redakcja Rowery.Rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.