SPYBIKE – lokalizator GPS GSM do roweru

LOKALIZATOR GPS / GSM / GPRS
GPS TRACKER

SPYBIKE – zabezpieczenie rowerowe

 

OPIS

Działanie urządzenia oparte jest na istniejących sieciach GSM/GPRS oraz satelitach GPS. To urządzenie może lokalizować i monitorować każdy wybrany obiekt (rower,motor,samochód,hulajnogę etc. nie ma ograniczeń) przez SMS lub Internet. Bardzo ważnym elementem który wyróżnia ten model jest wbudowany czujnik wibracji – oznacza to że urządzenie może informować nas o każdej zmianie położenia roweru oraz o tym że ktoś go dotyka bez względu na wskazania GPS. Czyli zapinasz rower w pracy, idziesz do biura i dostajesz powiadomienie sms jeżeli kto ktokolwiek dotyka twój rower i możesz szybko zareagować(czułość można ustawić od 1wykrytej wibracji do 30 w ciągu 2min)


Lokalizator pozwala ustalić dokładną pozycję, a informację przesłać na zwykły telefon komórkowy w postaci wiadomości SMS z linkiem do mapy google z oznaczoną aktualną pozycją roweru.Sterowanie modułem odbywa się za pomocą komend SMS, możliwa jest zatem zmiana trybu pracy lub parametrów w dowolnym momencie. Urządzenie jest idealne do użytku prywatnego lub w firmie (kontrola położenia pojazdów lub pracowników). Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić aby móc w pełni korzystać z wszystkich funkcji jakie oferuje lokalizator jest włożenie do niego karty sim dowolnej sieci gsm oraz dodanie numerów autoryzowanych (mogących korzystać z lokalizatora) poprzez wysłanie sms o odpowiedniej treści.

W Budapeszcie chłopaki organizujący tamtejszą masę krytyczną postanowi konkretnie przetestować typowe zapięcia rowowe w tym spybike oto wyniki (napisy angielskie+polskie tłumaczenie):

 

Montaż:

Spybike wkręcamy w mostek kierownicy. Wcześniej przy użyciu dołączonej śruby obniżamy do 12 cm położenie wianuszka do którego go wkręcamy. Spybike jest wodoszczelny więc nie grozi mu zalanie wodą, odporny jest również na skoki temperatur czy działanie np. paralizatora mającego uszkodzić elektronikę.

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru

 

Jak to działa ?

 

1. Uzbrajanie urządzenia brelokiem

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru

Uzbrajamy SPYBIKE kiedy zostawiamy rower (Przytrzymać dedykowany kluczyk 3 sekundy nad mostkiem, dioda szybko miga, urządzenie uzbrojone.

 

 

 

2. Złodziej kradnie rower

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru

SPYBIKE wygląda jak normalna śruba dociskowa w kierownicy, więc złodziej nie wie o jego obecności. Przecina zapięcie i w tym samym momencie czujnik wykrywa wibracje i przesyła powiadomienie o wykrytej wibracji wraz z obecną lokalizacją do właściciela. Od momentu wykrycia wibracji alarm jest uzbrojony i wysyła co ustawiony interwał czasu kolejne pozycje roweru. Właściciel na mapie śledzi jego drogę z dokładnością do 5m!! W przypadku braku zasięgu GPS (np. piwnica bloku) SPYBIKE wysyła przybliżoną pozycję na podstawie danych GSM, oraz ostatnią znaną pozycję GPS.

 

 

3. SPYBIKE wysyła wiadomość SMS

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru

SPYBIKE zawiera czujnik ruchu. Gdy wykryje ruch wyjdzie z stanu uśpienia i wyśle wiadomość SMS, więc od razu będziesz wiedział, że twój rower jest dotykany lub jest w ruchu

 

 

 

4. SPYBIKE zaczyna śledzenie

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru Podróż roweru będzie śledzona a zmiany położenia w postaci sms-ów będą wysyłane na twój telefon komórkowy. Dzięki tym danym, z łatwością będzie można wykryć miejsce przechowywania i drogę podążania złodzieja. (Przykład na mapie obok) W każdej chwili można na żądanie sprawdzić gdzie jest twój rower, wystarczy że zadzwonisz pod numer karty sim włożonej do SPYBIKE a on odrzuci połączenie i sekundę potem wyśle automatyczny sms z aktualną pozycją, stanem baterii, jakością zasięgu czy innymi danymi. Spybike przechodzi w fazę uśpienia, po tym jak złodziej pozostawi rower w miejscu i nic z nim nie robi pozwala to na oszczędność baterii. Kiedy ponownie wykryje wibracje znów się uzbroi, a ty otrzymasz kolejne SMSy z pozycjami.

 

 

 

Przykładowy SMS:

spybike - lokalizatro gps gsm do roweru

Przykładowa wiadomość sms z automatycznie wygenerowanym linkiem do google maps po którego kliknięciu wyświetla się gdzie jest nasz rower. Przykład: https://maps.google.pl/maps?q=50.021907,22.001311&z=16

 

 

SPECYFIKACJA

rozmiar: 23.5×110mm

waga: 50g

sieć: GSM/GPRS

pasmo: 850/900/1800/1900Mhz

czułość GPS: -159dBm

dokładność GPS: 5 m

czas czuwania: 30 dni,

temperatura przechowywania: -40 ° C do +85 ° C ,

temperatura pracy: -20 ° C do +70 ° C,

wilgotność : 5% – 95% bez kondensacji,

 

AKCESORIA

Ładowarka
Input: AC110~240V
Output: 3.7V/380mA2.

ORAZ
Akumulatorki, 2 sztuki
2x 16340/700MA3.

Płyta cd z programami sterownikami, etc.

 

Dostępne Tryby działania


> PLANOWANA POBUDKA
– w celu oszczędności baterii, ustawiamy godziny w jakich urządzenie ma się budzić, a o której zasypiać. W momencie uśpienia urządzenia, wchodzi w tzw “tryb samolotowy”, a więc wyłącza GPS,GSM i zostawia tylko detektor wibracji, dzięki czemu może czuwać przez parę tygodni bez ładowania.


> Odpowiadanie na SMS-y
– Konfiguracja SPYBIKE odbywa się zdalnie przez SMS, urządzenie ma wiele trybów pracy stąd w każdej chwili można je dowolnie modyfikować pod swoje potrzeby.


> Ostatnia lokalizacja
– Gdy urządzenie wyjdzie poza zasięg GPS (piwnica), wyśle SMS-em ostatnią lokalizację jaką miało, oraz wyśle SMS-a gdy na nowo złapie sygnał z GPS.


> Lokalizacja adresu GSM
– Gdy urządzenie wyjdzie poza zasięg GPS, lub gdy ze względu na oszczędność baterii GPS jest wyłączony, można urządzenie zlokalizować przez GSM. Lokalizacja przez GSM jest mniej dokładna i zwykle obejmuje ulice/osiedle/wieś. Ogólnie działa to podobnie jak lokalizowanie położenia w zwykłym telefonie, z wyłączonym GPS-em.


> Zdalne rozbrojenie
– Kodem SMS, można rozbroić urządzenie. Oczywiście wszystkie komendy działają tylko na numery wcześniej dopisane do karty SIM SPYBIKE.


> Alarm Wstrząsu

W trybie ARM, urządzenie wysyła SMS-a wówczas gdy wykryje wstrząsy.


> Geo-Płot
Można ustawić granice gdzie urządzenie może się poruszać. Po przekroczeniu owej granicy, urządzenie wysyła SMS-y do CIEBIE z informacją swojej lokalizacji i o tym że przekroczono bezpieczną strefę.


> Alarm Ruchu
Specjalnym kodem można uruchomić alarm ruchy, np na 200 metrów. Wówczas gdy rower od miejsca postoju przejedzie ponad 200 metrów, zostaje wysłane SMS, z miejscem w jakim dany rower się pojawił.


> Alarm Prędkości
Można włączyć funkcje alarmu prędkości. Gdzie urządzenie wysyła sms-y alarm i położenie po przekroczeniu ustawionej prędkości.


> Alarm niskiego poziomu baterii
Nie lubisz pilnować czy bateria jest naładowana? Albo nie wiesz kiedy nadeszła na to pora? SPYBIKE sam wysyła smsy o niskim poziomie baterii


> Przekazywanie ruchu innemu numerowi
Ukradli Tobie rower, a Rower pojawił się w innej lokacji, gdzie masz jakiegoś znajomego? Nie musisz przedzwaniać do znajomego gdzie jest rower, wystarczy że jego numer dorzucisz do bazy osób i sam będzie otrzymywał informacje o miejscu pobytu rowerku..


> Zaplanowana pobudka
Jesteś na wczasach i masz drogi rower w garażu, chcesz mieć pewność że ciągle tam stoi, ustawiasz tryb pobudki dzień godzina lub interwał czasowy i SPYBIKE sam wysyła smsy z położeniem roweru a ty śpisz spokojnie.

> i kilka innych przydatnych trybów
które są opisane w instrukcji

wkrótce zamieszczę bardziej obszerny opis oraz testy w terenie. Koszt takiego SPYBIKA waha się od 300-500 zł zależne od modelu.dodatkowo można używać nadajnika radiowego który znakomicie sprawdza się w poszukiwaniach roweru w piwnicach gdzie brak sygnału gps, gsm http://archiwum.allegro.pl/oferta/lokalizator-radiowy-dla-zwierzat-np-psa-i-kota-i4103050042.html

Sterowniki i instrukcja SPYBIKE

 

FOTO:

3 23_zps53267a23

 

w Budapeszcie dzięki tym urządzeniom wykryli wielu przestępców rowerowych oglądnijcie pozostałem materiały na http://www.tolvajkergetok.hu

SPRZĘT GODNY UWAGI SAM UŻYWAM I NIE BOJĘ SIĘ O ROWER, JAK UKRADNĄ WIEM GDZIE GO SZUKAĆ 😉

w przypadku pytań odnośnie urządzenia prosimy pisać na naszym forum o spybike odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w konfiguracji. Sterowniki oraz instrukcja do pobrania tu.  Ten model oraz pozostałe lokalizatory i nawigacje GPS do roweru można zakupić w sklepie www.spyshop.pl

logo-(1)

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS