Stacja naprawy rowerów wkrótce w Rzeszowie

DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA BUDOWĘ STACJI NAPRAWY ROWERÓW – KLIKNIJ TU

 

12 SIERPNIA 2015

Nasze stowarzyszenie zgłosiło projekt budowy dwóch publicznych stacji naprawy rowerów do konkursu grantowego fundacji banku BZWBK “tu mieszkam, tu zmieniam” W ubiegłym roku nasz projekt “budowy bezpiecznych stojaków rowerowych dla szkół” pokonał blisko 3000 innych i tym samym przeszedł do realizacji. W 2015r. stworzyliśmy 24 nowe bezpieczne miejsca parkingowe w Rzeszowskich szkołach. Ty razem chcemy zrealizować zadanie które pomoże większej grupie rowerzystów.

stacja naprawy rowerów w rzeszowie

stacja naprawy rowerów w rzeszowie

W Gdyni, Łodzi, Warszawie i i innych większych miastach darmowe, publiczne stacje rowerowe, gdzie można własnoręcznie naprawić sprzęt, czy napompować opony stają się standardem. Stowarzyszenie ROWERY.RZESZOW.PL chce postawić takie stacje w Rzeszowie.

stacja naprawy rowerów katowice

stacja naprawy rowerów katowice

Przygotowaliśmy wstępne lokalizacje. Proponujemy Bulwary nad Wisłokiem dla dużej stacji i ul. Rejtana dla małej stacji. Są to główne ciągi komunikacyjne rzeszowskich rowerzystów dlatego te propozycje są najbardziej sensowne. Koszt takiej stacji to ok 3 tys. zł (duża stacja z wyposażeniem) i ok 1500 zł (mała stacja z podstawowym wyposażeniem).

 

Stacja naprawy rowerów w Poznaniu

Stacja naprawy rowerów w Poznaniu

Nasze stowarzyszenie utrzymywane jest ze skromnych składek członkowskich oraz symbolicznych datków darczyńców (za co im serdecznie dziękujemy) i nie stać nas na zakup takiej stacji, ale wysyłamy bardzo dużo wniosków do konkursów grantowych i liczymy, że pozyskamy te fundusze i postawimy te stacje w tym roku! Spróbujemy również uderzyć na jakąś platformę Crowdfunding i wspólnie z mieszkańcami uzbierać potrzebną kwotę.

Na pewno nie będziemy pisać żadnego pisma do spalinowego prezydenta Ferenca, gdyż wszystkie pisma jakie tam wysyłamy są ignorowane.

stacja naprawy rowerów rzeszów

stacja naprawy rowerów

Możliwe że uda się pozyskać pomoc od lokalnych firm – rozmowy już trwają – Liczymy że zrealizujemy ten projekt jeszcze w tym roku! Dodatkowo obok stacji w 2016r. powstanie dodatkowe wyposażenie.

Pismo do sponsorów PDF

 

DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA BUDOWĘ STACJI NAPRAWY ROWERÓW – KLIKNIJ TU

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS