Działania Masa Krytyczna Newsy Relacje z przejazdów Stowarzyszenie

Nadciąga koniec krawężników, czyli #StopUtrudnieniom

W ubiegłym tygodniu 30 lipca jechaliśmy pod hasłem „#StopUtrudnieniom”, czyli manifest przeciwko wysokim krawężnikom na ścieżkach rowerowych, które także są zmorą na przejściach dla pieszych.

Pogoda dopisała przez cały przejazd. Po godzinie 18 wystartowaliśmy z rynku z stu dwudziestoma dwoma uczestnikami, a razem z nami uczestniczyli goście z Kieleckiej Masy Krytycznej, którzy dodali uczestnikom sporo energii i wigoru. Serdecznie dziękujemy za spontaniczną akcję i wspólny przejazd! W kolejnej sierpniowej masie zamierzamy już startować punktualnie o godzinie 18, dlatego prosimy wszystkich o wcześniejsze przybycie na rzeszowski rynek 🙂

Teatr im. Wandy Siemaszkowej był sponsorem ciekawych nagród dla naszych szczęśliwców i pięknie przebranych uczestników. Pula prezentów była bardzo duża. Oprócz losowania nagród ze szprychówek, był konkurs na ciekawe przebranie z wykorzystaniem koloru żółtego, czyli dominujący kolor wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Trans/Misje – Trójmorze. Do wygrania była nie jedna, nie dwie, ale aż 3 różne specjalne na tą okazję statuetki rowerowe autorstwa naszych dzielnych i kreatywnych członków stowarzyszenia. Dzięki! 🙂 Partnerem medialnym przejazdu byli: Radio Eska oraz Radio SuperNova. Honorowy patronat Rzeszowskiej Masy Krytycznej objął Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek. Serdecznie dziękujemy sponsorowi i patronom.

Ze względu na obostrzenia szprychówki były rozdawane jeszcze na rynku abyśmy mogli wiedzieć ilu nas jest i czy mieścimy się w wyznaczonym limicie osób.

Na koniec przejazdu wjechaliśmy na tylni parking teatru. Hasło przejazdu było związane z utrudnieniami na przejazdach dla nas rowerzystów, a także rolkarzy i użytkowników hulajnóg. Celem przejazdu było zwrócenie uwagi na dużą ilość wysokich krawężników umiejscowionych przy ścieżkach rowerowych i nie tylko. Dla rowerzysty jest to duża przeszkoda, której chcielibyśmy się pozbyć, aby jazda po naszym mieście, była przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Jedna z nagród niespodzianek, którą dla Was własnoręcznie przygotowaliśmy 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wszystkim kolegom z zabezpieczenia oraz Policji, którzy zadbali o Wasze bezpieczeństwo podczas przejazdu. Pokazaliście, że jest dla was ważna jakość infrastruktury rowerowej w Rzeszowie i ten temat nie może pozostać bez odzewu władz miasta. Cieszymy się, że  temat stał się medialny i w zeszłym tygodniu doszło do skutku obniżenie przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu ulic Kopisto i Podwisłocze. Jest to nadal kropla wody w morzu, gdyż 17 lipca wykonaliśmy inwentaryzację fotograficzną najbardziej newralgicznych miejsc i wiemy, jak wiele utrudnień stoi na drodze użytkowników przejść i przejazdów w Rzeszowie. Prezentujemy galerię krawężników oraz studzienek teletechnicznych wystających ponad powierzchnię ścieżki. Informujemy, że wszystkie te ułomności infrastruktury miejskiej zostały objęte opracowaniem zgłoszenia do wykonania korekty i poprawy przez właściwe instytucje miejskie. Liczymy, że i tym razem akcja odbije się szerokim echem i efekty będziemy mogli zobaczyć.

Otrzymaliśmy od Was także to o to zdjęcie niżej – wygląda na to, że nawet niektóre hulajnogi potwierdzają, że krawężniki są zbyt wysokie 🙂

Uważajcie na krawężniki 🙂

Mamy w planach jeszcze kilka Rzeszowskich Mas Krytycznych w tym roku i mamy nadzieję, że się z Wami znów zobaczymy. Jeżeli czujesz, że możesz razem z Nami tworzyć coś dla rzeszowskich rowerzystów zgłoś się do Nas przed rozpoczęciem Masy Krytycznej. Wszystkich uczestników Masy Krytycznej zapraszamy na rynek na godzinę 17:30! Do zobaczenia i pozdrower!

Redakcja Rowery.Rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.