Stowarzyszenie wraca do gry – powrót prezesa

W dniu 12.07.2020 odbyło się walne zgromadzenie członków, które w głosowaniu wybrało nowe władze stowarzyszenia. Wyjątkowa sytuacja z jaką musimy się zmierzyć, pandemia Covid-19 sparaliżowała obecną pracę w naszej organizacji. Wybrany w 2019 mało doświadczony zarząd,  zawiesił wykonanie uchwał  walnego zgromadzenia w związku z COVID-19. Dlatego chcąc realizować cele statutowe, postanowiliśmy wybrać ponownie bardziej doświadczone osoby, które działają w stowarzyszeniu od wielu lat i pomimo trudnej sytuacji  chcą nadal pracować na rzecz rzeszowskich rowerzystów.

Rzeszowska Masa Krytyczna powraca

NOWA KADENCJA

Najwyższa władza powołała ponownie Daniela Kunysza na funkcję prezesa Zarządu jako osoby o dużym doświadczeniu na tym stanowisku, ponieważ w latach poprzednich przez blisko 3 kadencje dowodził stowarzyszeniem. Gdy mieszkańcy powierzyli mu funkcję Radnego Miasta Rzeszowa zrezygnował z funkcji Prezesa by nie ograniczyć Stowarzyszeniu możliwości pozyskiwania grantów od Gminy Miasta Rzeszowa, co wynika z odrębnych przepisów prawa. Niestety po rezygnacji Kunysza ówczesny zarząd nie realizował celów statutowych i nie spełniał oczekiwań  członków stowarzyszenia, co wygasiło naszą organizację na kilkanaście miesięcy z życia publicznego. W związku z powyższym faktem, najwyższa władza stowarzyszenia dała jednogłośnie poparcie  dla kandydatury Daniela Kunysza, na prezesa stowarzyszenia,  akceptując jednocześnie ograniczenia z tym związane. Z poprzedniego zarządu ze swych obowiązków dobrze wywiązywał się wiceprezes Marcin Bonowicz, wzorowo prowadząc Masy Krytyczne, przez co uzyskał aprobatę członków stowarzyszenia na kolejna kadencję.

RzMK z Tomkiem Marczyńskim mistrzem Polski w Kolarstwie szosowym

Obecnie władze stowarzyszenia przedstawiają się następująco:

ZARZĄD STOWARZYSZENIA:

Prezes: Daniel Kunysz  (reelekcja)

Wiceprezes: Marcin Bonowicz (kolejna kadencja )

Sekretarz, Skarbnik: Karol Korczyński ( wieloletni członek stowarzyszenia)

 

KOMISJA REWIZYJNA:

Przewodniczący: Krzysztof Styś

członek komisji: Kacper Haber

Celem nowego zarządu jest kontynuacja działań już podjętych, w tym realizacja zadań rozpoczętych przez  śp Arkadiusza Turonia, koordynatora niezliczonych akcji na rzecz Rzeszowskich rowerzystów, oraz śp. Artura Majdańskiego, którzy zakończyli swoją rowerową podróż. Pomimo śmierci rowerowych braci będziemy nadal dbać o dalszy rozwój i poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej, oraz integrować środowiska rowerzystów. W planach na ten rok są również wydarzenia sportowe w tym Masy Krytyczne, oraz wyścig rowerowy (będziemy informować). Na tą chwilę wysyłamy liczne pisma do jednostek miejskich o poprawę dróg rowerowych (efekty publikujemy na bieżąco). Chcemy w tym sezonie również rozwijać turystykę rowerową. Zachęcamy do wstąpienia w nasze rowerowe szeregi i dziękujemy członkom stowarzyszenia za pracę którą wykonują na rzecz rzeszowskich rowerzystów. 

Pracy jest bardzo dużo, a my wracamy do gry!

 

Karol Korczyński

sekretarz stowarzyszenia

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS