Historia

Pomysł założenia stowarzyszenia rowerowego pojawił się podczas cotygodniowych niedzielnych wyjazdów rowerowych grupy zapalonych miłośników alternatywnych środków transportu jakimi bez wątpienia są rowery. Jest to kontynuacja wcześniejszych działań rzeszowskich rowerzystów na rzecz poprawy bezpieczeństwa i wygody przemieszczania się rowerami po mieście.
W dniu 10 lutego 2007 roku o godzinie 12.00 w Pubie Tawerna w Rzeszowie odbyło się spotkanie 17 miłośników rowerów, którzy wspólnie bez głosu sprzeciwu opowiedzieli się za koniecznością powołania do życia stowarzyszenia pod nazwą: ROWERY.RZESZOW.PL. Zostały wybrane władze i osoby którym powierzono załatwienie spraw formalnych (czytaj: papierkowych) w sądzie.

Głównym celem stowarzyszenia jest skoordynowanie działań osób którym nie są obce problemy rowerzystów. Liczymy, że zalegalizowanie stowarzyszenia pozwoli nam na dotarcie do ludzi podejmujących decyzje związane z budową i przebudową już istniejących ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Chodzi nam w tu głównie o zwrócenie uwagi władz miasta na nie mały problem jakim są ścieżki rowerowe w Rzeszowie. Pragniemy stworzyć sieć, oraz połączyć już istniejące ciągi ścieżek rowerowych, aby podróżowanie rowerem po Rzeszowie było bezpieczne, przyjemne i nie wiązało się z ryzykiem kontaktu (kolizji) z samochodami. Chcemy zaznaczyć tutaj, że nie traktujemy kierowców samochodów jako wrogów, ale chcemy im uświadomić naszą obecność i to, że jakby na to nie patrzeć jesteśmy również użytkownikami dróg i mamy prawo się po nich bezpiecznie poruszać.

Kolejnym celem jaki sobie postawiliśmy jest propagowanie turystyki rowerowej nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce i za granicą. Chcemy organizować rowerowe wypady po okolicach Rzeszowa, w Bieszczady, a z czasem jeszcze dalsze. Cały czas zdobywamy doświadczenie i każdy kolejny wyjazd dostarcza nam nowych wrażeń i uczy nowych rzeczy. Jednym z pomysłów jest połączenie ścieżek rowerowych, w ten sposób, aby przyjeżdżający do Rzeszowa turyści mogli wsiąść na rower i bez żadnych utrudnień zwiedzić najciekawsze zakątki naszego jakże uroczego miasta. Z czasem mamy zamiar organizować spotkania dyskusyjne i informacyjne, prelekcje oraz pokazy filmów o tematyce rowerowej. Chcemy być organizatorami imprez o charakterze sportowym, informacyjnym oraz turystycznym.

Wszystkie te działania chcemy podejmować przy współpracy z Radą Miasta i Prezydentem Rzeszowa którzy je popierają. Liczymy również na pomoc firm, gdyż środki zgromadzone ze składek członkowskich będą zbyt małe na realizowanie wszystkich planów stowarzyszenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia i działania w stowarzyszeniu, w zamian oferujemy miłe spędzenie wolnego czasu, tanie zorganizowane wyjazdy rowerowe i mnóstwo innych atrakcji, o których można dowiedzieć się na naszych spotkaniach które odbywać się będą regularnie raz w miesiącu (prawdopodobnie w ostatni piątek miesiąca podczas organizowanej przez nas Masy Krytycznej).

Wszystkie informacje na temat spotkań będą zamieszczane na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.