Masa Krytyczna Newsy Zapowiedzi

Studencka Masa Krytyczna – Kwiecień 2013

W najbliższy piątek organizujemy Masę Krytyczną przy współpracy z Samorządami Studenckimi rzeszowskich uczelni. Zapraszamy wszystkich studentów do wspólnego przejazdu!

  Szczypta historiikwiecień2013_plakat

Jazda rowerem po śródmiejskich deptakach to rzecz – zdawałoby się – oczywista. Okazuje się, że niekoniecznie! Rok temu zauważyliśmy, że po Rynku rowerem jeździć nie wolno. Na wjazdach stały znaki zakazu ruchu z tabliczkami wyłączeń: „Nie dotyczy Urzędu Miasta i orszaków ślubnych”. Oznaczało to, że codziennie setki rowerzystów narażały się na mandat, w większości zapewne nieświadomie.

kwiecień2012
Rowerowy orszak ślubny – Kwietniowa RzMK 2012

Postanowiliśmy coś z tym zrobić i poruszyć temat na następnej Masie. Pomysł nasunął się sam – aby zmieścić się w granicach prawa, zorganizowaliśmy rowerowy orszak ślubny. To była chyba największa nasza akcja w ubiegłym roku. Udało się! Dzięki orszakowi można legalnie jeździć rowerem po Rynku oraz ul. Karowej.

 Na piątkowej RzMK chcemy wspomnieć tamtą akcję i świętować pierwszą rocznicę zaślubin Rzeszowa z rowerem. Pamiętajcie o weselnym stroju!

Masa Studencka

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa – nie spoczęliśmy więc na laurach. Podjęliśmy współpracę z samorządami studenckimi rzeszowskich uczelni – Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej. Chcemy zwrócić uwagę na potrzeby potencjalnie chyba największej grupy rowerzystów w Rzeszowie – studentów. Brakuje im przede wszystkim porządnych stojaków oraz miejsc, gdzie mogą bezpiecznie przechowywać rowery.

Rynek, godz. 18

Spotykamy się tradycyjnie na Rynku, w ostatni piątek miesiąca, 26 kwietnia o godz. 18. Na spóźnialskich czekamy studencki kwadrans. Trasa przejazdu prowadzi przez rzeszowskie uczelnie; koniec przewidzieliśmy na miasteczku PRz. Pamiętajcie o zabraniu dobrych humorów i stroju weselnego.

Pozdrower!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.