Tour de Podkarpacie 2018

Tour de Podkarpacie 2018

Miło nam poinformować że pierwszy raz w historii stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl organizujemy rajd rowerowy pod nazwą Tour de Podkarpacie. Jego trasa będzie wiodła przez Podkarpackie miejscowości które wpisały się w historie Polski, zarówno tą współczesną jak tą dawną.

Trasa będzie wynosić symboliczne 123 kilometry. Wpisujemy się w projekt 100 rajdów na 100 lecie niepodległości. Bowiem ta liczba, to 123 lata niewoli pod zaborami które skończyły się w listopadzie 1918 roku.

Najważniejsza rzecz to regulamin z którym prosimy się zapoznać. 

Pobierz (PDF, 408KB)

Można go też pobrać z naszego dysku. https://drive.google.com/open?id=13nyVgVT26Z1elJei_7bldBuLrwxAooheKFye84h1VuE Koszt udziału w rajdzie to 80 zł. Opłatę tę należy uiścić w terminie do 21 września na konto stowarzyszeni http://www.Rowery.Rzeszow.pl 81 1750 0012 0000 0000 4076 8327 z dopiskiem w tytule przelewu “Tour de Podkarpacie 2018” i dopiskiem damska/męska M, gdzie określamy jaka koszulka nas interesuje . Opłata ta  w całości jest przeznaczona na organizację rajdu, pokrywa koszt postojów z posiłkami regeneracyjnymi, oraz pamiątkowych medali i koszulki. Formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem 

Pobierz (PDF, 271KB)

  , Prosimy o podanie rozmiaru koszulki.

By Zorro2212 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19095178

Tadeusz Nalepa – rzeźba na ul. 3 Maja w Rzeszowie.

Trasa rajdu zaczyna się na rzeszowskich Bulwarach przy nieczynnej fontannie. Stamtąd w 15osobowych grupach pojedziemy do Zgłobnia, miejsca urodzin wybitnego polskiego muzyka Tadeusza Nalepy.

Teraz czeka nas pierwszy podjazd i sprawdzenie się. Nie jest to wyścig, ale jeśli członkowie grupy uzgodnią między sobą to można spróbować wzajemnej rywalizacji. Zalecamy jednak by na szczycie ci najszybsi zaczekali na pozostałych tak by całą grupa bezpiecznie dojechać do punktu kontrolnego w Wielopolu Skrzyńskim.

Tadeusz Kantor z siostrą Zosią – wizerunek z czasów dzieciństwa, rzeźba na placu rynkowym.

Wielopole Skrzyńskie, do 1933 roku miało prawa miejskie. Stąd charakterystyczny rynek w centrum. Tam urodził się i wychował Tadeusz Kantor, wybitna postać polskiego i europejskiego teatru.

Po wyjechaniu z Wielopola czeka was kolejny podjazd, na odcinku 5,5 km trzeba wjechać z 250 m n.p.m na 430. Czyli 220 metrów w pionie. Ale za to po osiągnięciu szczyty macie zjazd do trzeciego punktu kontrolnego w Wiśniowej.

By painter Józef Mehoffer - scanned from original banknote in my family collection, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7715027

Rewers banknotu 100zł z lat 1930 – 1939.

Może będzie czekać tam na was jakaś niespodzianka 😉 O samej Wiśniowej warto wspomnieć że Dąb rosnący w parku obok dworku znalazł się jako grafika na przedwojennym banknocie 100złotowym.

Z Wiśniowej po postoju jedziemy przez Cieszynę i dojeżdżamy do kolejnego punktu z lokalizowanego w Stępinie. Znany wielu z Nas, bunkier kolejowy z czasów II wojny światowej. To tutaj w końcem sierpnia 1941 roku spotkali się Adolf Hitler i Benito Mussolini.

Schron kolejowy w Stępinie

Teraz ostatni z większych podjazdów na Czerwona Górę. Następnie czeka nas już prawie wyłącznie zjazd przez Gliniki Górny, Średni i Dolny by dojechać do ostatniego punktu postoju w Frysztaku. Czekać tu będzie na Was ognisko z małym “co nie co”.

Teraz już tylko jazda wzdłuż doliny Wisłoka do mety tej edycji rajdu. W Rzeszowie na ulicy Kwiatkowskiego w http://www.ginospizza.pl/ czekać na wszystkich którzy ukończą rajd będzie gorący posiłek. Ze względu na obchody 70-lecia komunikacji publicznej w Rzeszowie, uroczyste wręczenie medali odbędzie się na stoisku stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, które będzie ustawione na płycie rynku.

Od tego jaką popularnością będzie cieszył się ten rajd zależeć będzie organizacja kolejnych edycji “Tour de Podkarpacie”.

Cała ekipa Rowery.Rzeszow.pl

Pozdrower

telefon do organizatora: RAFAŁ GRELA 502 203 892, [email protected]


 

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS