Tour de Podkarpacie cz. II

Tour de Podkarpacie cz. II

29 września tego roku rozpoczęliśmy serię rajdów rowerowych z tytułu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd symboliczne 123 kilometry gdyż tyle lat trwały rozbiory. Rajd ten pokrył się z 70-leciem powstania komunikacji publicznej w Rzeszowie.

Przedstawiamy wam krótki film ilustrujący te wydarzenia

Teraz już za kilka dni, w niedzielę jakże ważna dla Nas wszystkich data w kalendarzu. 11 listopada 2018.

Chcemy ją uczcić rowerowo. Dlatego 11 listopada dajemy szansę by każdy mógł uczcić ją w sposób jaki sam wybierze, a na rowerowe zmagania zapraszamy tydzień później 18 listopada.

Trasa będzie w miarę możliwości odpowiadać czerwonemu szlakowi pieszemu PTTK im. płk. Leopolda Lisa-Kuli.

Przebieg szlaku PTTK im. płk. Leopoda Lisa-Kuli

Główny punkt rajdu to miejsce rodzinnego domu pułkownika w Kosinie.

Rajd zaczniemy na rzeszowskich Bulwarach przy starej fontannie. Dla osób które przyjadą z poza Rzeszowa jako parkin proponujemy parking Podpromie. Jest oddalony zaledwie o kilkaset metró od punktu zbiórki. Widzimy się tam o 9:00. Po odprawie wyjazd w kierunku Zapory, tam przejazd na drugą stronę Wisłoka, trasą wzdłuż zalewu do Żwirowni, wyjazd na Strażacką by przez Sikorskiego pojechać na Zalesie i Słocinę. Następnie Malawa, by przez Kraczkową dojechać do Markowej, tam przejedziemy obok Muzeum rodziny Ulmów.  Z Markowej jedziemy do Kosiny by tam zatrzymać się na chwile przy pomniku stojącym na miejscu rodzinnego domu pułkownika.

Po krótkim postoju jedziemy na Głuchów i następnie Łańcut. Tam wjeżdżamy na szlak Green Velo którym wrócimy do Rzeszowa. Na os. Pobitno zatrzymujemy się w Restauracji Republika Polsko – Francuska.https://www.republikapolsko-francuska.pl/Tam dla uczestników do wyboru będzie kawa lub herbata i słodkie ciastko. Tam też odbędzie się wręczenie pamiątkowych medali, Ich rewersy będą układały się pamiątkowy napis, a awers będzie unikalny.

Dla zainteresowanych tematem historycznym polecamy odwiedzenie groby pułkownika który znajduje się na pobliskim cmentarzu Pobitno w kwaterze VIII. Wchodząc wejściem od ul. Lwowskiej skręcamy w drugą alejkę po lewej.

Trasa przejazdu wygląda tak, aczkolwiek mogą zdarzyć się małe zmiany ze względu na prace drogowe Trasa rajdu

Koszt udziału w rajdzie to 30 zł. Pokrywa on poczęstunek i pamiątkowy medal.

Regulamin rajdu do zapoznania i zatwierdzenia.

Pobierz (PDF, 161KB)

 

Cała ekipa Rowery.Rzeszow.pl

Pozdrower

telefon do organizatora: RAFAŁ GRELA 502 203 892, [email protected]


 

 

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS