Ubezpieczenie rowerowe

Rowerzystów przybywa, a fakt ten bardzo cieszy, niestety wraz ze wzrostem ruchu rowerowego zwiększa się również liczba wypadków z ich udziałem. Mieszkańcy zdają sobie sprawę że rower jest tanim, ekologicznym środkiem transportu, nie truje i nie hałasuje dlatego zdobywa coraz większe uznanie.

Badania rowerowe:

badania rowerowe rzeszów - raport rowerowy Z badań które prowadziliśmy w latach 2012 i 2014 wynika że liczba rowerzystów w Rzeszowie wzrosła o blisko 30% . Dodatkowo dowiadujemy się że kobiety jeżdżą bardziej ostrożnie niż mężczyźni, unikają jazdy jezdnią, oraz wybierają mosty na których wyznaczone są drogi dla rowerów. Dodatkowo tylko 18% rowerzystów oraz 39% rowerzystek schodzi z roweru by przeprowadzić go przez przejścia dla pieszych. Można więc wysnuć tezę, że kobiety czują się znacznie mniej pewnie wśród dużego ruchu zmotoryzowanego niż mężczyźni. Jednocześnie z kasków korzystało niecałe 6% rowerzystów i 2% rowerzystek.

Działania MZD:

teroryści rzeszowZ danych komendy wojewódzkiej Policji wynika że w Rzeszowie w 2014 roku wzrosła liczba wypadków w stosunku do roku ubiegłego o 11,2%. Rzeszów zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem liczby wypadków przypadających na 1o tys. mieszkańców. Rzeszów należy do czołówki miast  gdzie jesteśmy najbardziej narażeni na wypadki. Podczas gdy inne miasta w Polsce notują spadki w Rzeszowie obserwujemy wzrost liczby wypadków. Działania te związane są z celowymi zaniedbaniami przez MZD Rzeszów, którego krótkowzroczni pracownicy uzbrojeni w niekompetencję narażają nasze wspólne bezpieczeństwo, celem wyższej wydajności ruchu samochodowego. Pomimo setek naszych pism w MZD nie reagują. Głównie są to błędy projektowe oraz wykonawcze (braki przejazdów rowerowych, braki oznakowania, wysokie krawężniki, nielegalne przyciski, etc.), które rażąco narażają nasze bezpieczeństwo. Niestety giną głównie osoby starsze, dla których te innowacyjne rozwiązania są niezrozumiałe, a spora liczba wypadków dotyczy również rowerzystów.

Zdarzają się niestety wypadki których sprawcami są sami rowerzyści, są to głównie: wymuszenie pierwszeństwa na przejazdach- przejściach, zahaczenie o inny pojazd np. lusterko, zarysowania lakieru, na zderzeniach z pieszymi czy innymi rowerzystami skończywszy. Rowerzyści nie mający ubezpieczenia OC często świadomie bądź nie, oddalają się z miejsca wypadku, inni ze względu na obrażenia lądują w szpitalu. Niestety później są wzywani do wypłacenia odszkodowania za powstałe uszkodzenia. Mając ubezpieczenie  OC|NNW Twój ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie Tobie oraz poszkodowanemu. W przypadku zdarzenia mówisz: spokojnie, jestem ubezpieczony skontaktuj się z moim ubezpieczycielem, a on wypłaci odszkodowanie. Bez ubezpieczenia jesteś zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy – lusterka w niektórych pojazdach mogą być drogie. Dlatego zachęcamy do ubezpieczenia się.

http://www.ideafairplay.pl/oc-nnw-rowerzysty-p89/139

Ubezpieczenie Rowerowe

NNW – ubezpieczenie skierowane jest dla wszystkich rowerzystów będących na terenie Polski. Osoby poniżej 18 roku życia powinny posiadać kartę rowerową. Ubezpieczenia obejmuje wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. Kwota odszkodowania wyliczana jest od sumy ubezpieczenia, procentowo do częściowego uszczerbku i 100% kwoty w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zwrot poniesionych kosztów jednorazowego nabycia protez do wysokości 10% sumy ubezpieczenia; dietę szpitalną, wizyt lekarskich, zakup lekarstw i środków opatrunkowych; leczenia szpitalnego, poniesione w ciągu 2 lat od wypadku.  Ubezpieczenie obejmuje zwykłą jazdę na rowerze np. jadąc do pracy spadniesz z roweru, prowadząc rower wywrócisz się, lub wjedziesz rowerem w drzewo itp. i doznasz uszczerbku na zdrowiu należy ci się odszkodowanie.

OC –  ubezpieczenie od odpowiedzialności przydaje się w przypadkach kiedy jadąc rowerem np. uszkodzimy komuś  lusterko w samochodzie, zarysujemy lakier zderzymy się z pieszym czy innym rowerzystą. Mając takie ubezpieczenie w razie wypadku mówisz  że jesteś ubezpieczony, a ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, oraz ewentualne koszty sądowe. Aby poszkodowany otrzymał odszkodowanie z naszej polisy należy w terminie do 7 dni zgłosić to do ubezpieczyciela.

Zarówno NNW i OC nie obejmują udziału w rajdach rowerowych, ataków terrorystycznych, działań wojennych, oraz obowiązują wyłącznie na terytorium Polski. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać kartę rowerową.

Ryzyka jakie możesz zabezpieczyć:

  • jeśli w czasie jazdy lub prowadzenia roweru zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, otrzymasz odszkodowanie (NNW)
  • ktoś ukradnie Ci bagaż, kiedy poruszasz się na swoim rowerze, (bagaż)
  • ktoś zniszczy wyposażenie stałe Twojego roweru np. bagażnik, koło, (casco roweru)
  • gdy spowodujesz wypadek lub potrącisz pieszego (OC),
  • uszkodzisz coś, jadąc rowerem, prowadząc go, wsiadając lub zsiadając z niego np. zarysujesz komuś karoserię (OC)

Każdy kto chciałby ubezpieczyć się powinien skontaktować się z nami przez  formularz poniżej, lub samodzielnie zakupić gotową polisę na stronie (ideafairplay).

Wystarczy zalogować się na powyższej stronie i przejść do zakładki  PRODUKTY>ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE następnie wyszukać frazę „BEZPIECZNY ROWERZYSTA” . W kolejnym etapie wybieramy odpowiedni dla nas PAKIET i klikamy ZŁÓŻ ZAPYTANIE. Polisa zostanie wystawiona na wskazane dane do pobrania i opłacenia przelewem. Dodatkowo możesz również wesprzeć nasze stowarzyszenie wpisując Rowery.Rzeszow.pl jako organizacja wspieraną. Dzięki czemu otrzymamy od ideafairplay drobną darowiznę która trafi na cele pro-rowerowe.

product-89

Od tej pory jesteś ubezpieczony!

Chęć ubezpieczenia prosimy składać za pomocą poniższego formularza:

 email: kontakt@rowery.rzeszow.pl