Współpraca jednak jest możliwa

Na zakończenie roku z pozytywnym akcentem.

Ku, nie powiem, naszemu zaskoczeniu, wiosną tego roku otrzymaliśmy informację od Zarządu Zieleni Miejskiej. Mówiła ona o wolnych środkach finansowych, które ZZM chce przeznaczyć na stojaki rowerowe. Zostaliśmy poproszeni o pomoc we wskazaniu lokalizacji stojaków w terenie.

Po upewnieniu się, że nie będą to tzw. wyrwikółka, a normalne stojaki rowerowe, chętnie przyjęliśmy tą propozycję. Rok wcześniej razem rzeszowską redakcją Gazety Wyborczej przeprowadziliśmy wśród internautów ankietę gdzie najbardziej potrzebne są stojaki:

https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=z2VN1D05WmyI.kAZ0Jim1vK5w

Teraz dane z tej ankiety były jak znalazł. Po małych konsultacjach i analizie listę proponowanych lokalizacji z liczbą potrzebnych stojaków przekazaliśmy do ZZM. Po weryfikacji tej listy przez ZZM część propozycji odpadła i została finałowa 16. Pozostałe lokalizacje z różnych względów nie mogły być uwzględnione. Najwięcej odpadło ze względu na brak praw do dysponowania terenem.

20140416 - Notatka służbowa ze spotkania w ZZM

Notatka służbowa ze spotkania w ZZM

Uzgodniona lista lokalizacji

Uzgodniona lista lokalizacjiPo czasie potrzebnym na uprawomocnienie decyzji inwestycja zaczęła być realizowana.

W ten sposób doczekaliśmy się 50 nowych stojaków. Nie są może one urokliwe, ale za to w pełni praktyczne.

By nie było tak słodko, to na koniec łyżka dziegciu. Nie trafiliśmy do końca z dwoma lokalizacjami. To Stadion Miejski, gdzie stojaki zostały ustawione przy wyjściu awaryjnym z boisk treningowych oraz park im. W. Szafera na Słocinie, stojaki gdzie są ustawione pomiędzy placem zabaw a stawem i z tego względu niewidoczne od strony ścieżki. Pozostałych 14 lokalizacji jest już w pełni przydatne.

Aby  stojaki były rozpoznawalne po konsultacjach z ZZM oraz Wydziałem Promocji i Współpracy Międzynarodowej Stowarzyszenie ufundowało naklejki informujące, że są to parking rowerowy. Mamy nadzieję, że będą one dobrze służyły mieszkańcom Rzeszowa oraz turystom.

 

Arkadiusz Turoń

Rowery.Rzeszow.pl

DYSKUSJA

logo rowery rzeszów
WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA! DOŁĄCZ DO NAS