Działania Newsy Stowarzyszenie

XII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych 2020

(Niniejszy artykuł nie został upubliczniony w 2020r – przedstawiona treść pozostaje bez zmian w stosunku do przygotowanego opracowania przyp. red.)

W dniach 19-20 wrzesień 2020r członkowie stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl wraz z Queens of the Road brali udział w zabezpieczeniu XII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych 2020, których organizatorami byli: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” z siedzibą w Warszawie oraz Fundacja Rafała Wilka „Sport jest jeden” we współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim i Polskim Komitetem Paraolimpijskim. Fundatorem imprez było Ministerstwo Sportu i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ciągu tych dwóch dni mogliśmy przekonać się jak świetnie radzą sobie uczestnicy, jednocześnie tryskając optymizmem i humorem, a także chęcią wspólnej rywalizacji, która została podzielona na dwa etapy: wyścig ze startu wspólnego oraz indywidualnej jazdy na czas. Pierwszego i drugiego dnia pomagaliśmy w przygotowaniu trasy, strefy start/meta mieszczącej się na parkingu Centrum Turystyki i Rekreacji WSliZ w Kielnarowej oraz zabezpieczaliśmy trasę przejazdu. Na pętli liczącej 6,4km o przewyższeniu około 160m do pokonania była określona liczba okrążeń, w zależności od klasy: WH, MH, MC lub T1. Z relacji słyszeliśmy, że była to dość wymagająca próba – szybki zjazd na początku oraz strome dwa podjazdy. Warunki do rywalizacji były idealne, a widok dopingujących rodzin i okolicznych mieszkańców dodawały emocji.

Drugiego dnia przenieśliśmy się w okolice leśnej polany w której mieści się nowoczesny obiekt Donum Corde w Budach Głogowskich, gdzie znajdował się finisz trasy. Tego dnia także dopisywała pogoda i humory, a na pętli liczącej 11 km mogliśmy obserwować typowo sprinterskie tempo, które spowolnione było nawrotem w Głogowie Małopolskim. W zmaganiach brał udział trzykrotny mistrz paraolimpijski i vice mistrz, mistrz świata, zdobywa pucharów Świata i europy kolarz ręczny Rafał Wilk, który nie pozostawił złudzeń rywalom w swojej klasie. To co dało się zauważyć to świetna atmosfera na trasie i poza nią, gdzie widoczne były uśmiechy przeplatane żartami oraz radość z powrotu na koła.

Jesteśmy wdzięczni za okazaną szansę, że mogliśmy pomóc przy organizacji tego wydarzenia i mamy nadzieję w przyszłości zobaczyć się ponownie! 🙂

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia: https://pzsnstart.eu/parakolarskie-mistrzostwa-polski-zdjecia/

Redakcja rowery.rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.